Нова вагітність і грудне вигодовування

Нова вагітність і грудне вигодовування
Нова вагітність і грудне вигодовування
Лікарі вважають, що проміжки між вагітностями повинні бути не менше двох років. За цей період гормональний фон жінки повинен відновитися, а організм запастися необхідними вітамінами. Деякі мами, незважаючи на ризики для власного здоров’я, мріють народити погодок, але для більшості жінок подібна ситуація стає повною несподіванкою. Частково це відбувається через помилкову впевненості сімейних пар, в тому, що в період лактації завагітніти неможливо, але практика доводить протилежне. А що ж у такому випадку робити годуючим мамам? Годувати чи ні? Це вирішувати тільки вам, але ми постараємося зважити всі за і проти годування при вагітності.

Чим може бути небезпечно грудне вигодовування при вагітності?

Причини по яких лікарі можуть заборонити годування при вагітності – це тонус матки, токсикоз, низькі показники гемоглобіну, погане самопочуття, слабкість, загострення хронічних захворювань.

У першій половині нормально протікає вагітності стимуляція сосків, як правило, не призводить до негативних наслідків. Тоді як ближче до 3 триместру це провокує вироблення гормону окситоцину, який може спровокувати скорочення матки, передчасні пологи.

При несприятливих симптомах, звичайно, краще не проявляти героїзму і не ризикувати вагітністю, тим більш негативні наслідки для здоров’я мами можуть бути дуже великі.

Ось, що пише з цього питання дитячий педіатр Євген Олегович Комаровський:

«Обом дітям – і тому, який в утробі матері, і тому, якого зараз мама годує грудьми – більше всього на світі необхідна здорова мама. Знову-таки, я вважаю, що годування дитини в поєднанні з вагітністю – це досить серйозне навантаження на жіночий організм і здоров’я жінки аж ніяк не покращується від цього»

Доктор також вважає, що якщо маляті вже виповнилося 6 місяців, то відлучення від грудей буде цілком доречно.

Багато вагітних мам переживають, що при відлученні дитина буде відчувати себе покинутим. Тоді нагадаємо, що в пологовому будинку за сприятливих обставин породілля проводить три дні. Іноді цього терміну достатньо, щоб малюк відвик від грудей. Чи не краще буде поступово, за кілька місяців до пологів зменшувати частоту годувань, даючи взамін дитині більше своєї уваги і турботи. Адже коли не стане ні мами, ні її молока раптово і одночасно малюк буде відчувати себе подвійно покинутим.

Годування тандемом

Деякі мами приймають рішення годувати двох дітей одночасно, тандемом. Більшість гінекологів проти такого варіанту, адже і вагітність, і грудне вигодовування – це велика втрата вітамінів і мінералів з жіночого організму. Фахівці з грудного вигодовування, навпаки, вважають, що при правильному поводженні мама може годувати всю вагітність і після пологів двох діток, адже це зручно і природно. Правильна поведінка має на увазі раціональне, калорійне харчування, прийом вітамінних комплексів, повноцінний відпочинок, сон, уникнення стресових ситуацій. Чи завжди можна дотримуватися такого режиму, коли у мами є зобов’язання перед старшим малюком (або дітьми) та сім’єю? Подумайте і реально оціните свої можливості і стан здоров’я. І звичайно, важливе питання доцільності. Який вік у дитини і чи потребує він у вашому молоці? Якщо ви приймаєте рішення на користь грудного вигодовування при вагітності, не зайвою, навіть обов’язковою у побуті буде допомога чоловіка і сім’ї.

У годуванні тандемом є як прихильники, так і противники. Проте в цивілізованому світі ставлення до такого виду годування скоріше негативно, тому на рішення вагітної може вплинути суспільство. Адже навіть при міцному здоров’ї і гарному самопочутті тиск лікарів і родичів може виявитися сильнішим за бажання мами. В Американській академії сімейних лікарів прийшли до висновку, що за відсутності протипоказань з боку здоров’я, жінка повинна сама приймати рішення, чи варто годувати під час вагітності.

Пам’ятайте про протипоказання, не перестарайтеся, якщо дитині більше 1 року, бережіть себе, адже у мами крім обов’язку годувати грудьми, є безліч інших призначень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.