Чи можна використовувати гірчичники при вагітності

Чи можна використовувати гірчичники при вагітності
Чи можна використовувати гірчичники при вагітності
Бронхіт і болісний кашель може застати жінку в найважливіший момент життя – у період вагітності. Гірчичники – відомий і перевірений часом метод боротьби з кашлем, але наскільки він безпечний по відношенню до вагітних?

Фармакологічні властивості

Гірчичники є просоченими гірчичним порошком аркуші паперу, з яких потім формують пакетики, наповнені гірчичним лушпинням. Гірчиця володіє місцевою подразнючою дією. Взаємодіючи з рецепторами шкіри, гірчичники викликають місцеву реакцію у вигляді почервоніння, почуття тепла і незначного печіння, яке супроводжується розширенням судин і посиленням кровообігу в місцях їх застосування.

Вагітним застосовувати гірчичники протипоказано, це пов’язано з фізіологічними змінами в результаті перерозподілу кровотоку. Зосередження великого об’єму крові в проекції застосування гірчичників значно зменшує матково-плацентарний кровотік. В результаті цього крім кисневого голодування у плода може спостерігатися порушення метаболічних процесів, що дуже несприятливо позначається на його розвитку. У жінок з гіпертонусом матки такі зміни можуть стати причиною загрози переривання вагітності.

Показання

Способи застосування

Під час вагітності не рекомендується використовувати гірчичники, тому при необхідності потрібно замінити їх на більш безпечні методи лікування.

Альтернатива

    • Альтернативним методом можна вважати масаж із застосуванням таких елементів, як розтирання і погладжування.
    • При кашлі безпечними є інгаляції з лужними розчинами.
    • Після консультації лікаря можна в якості лікування використовувати відвари і настої лікарських трав.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.