Чи можна вагітним пити вино і шампанське?

Чи можна вагітним пити вино і шампанське?
Чи можна вагітним пити вино і шампанське?
Ще в давні часи було встановлено зв’язок між вживанням алкоголю під час зачаття, вагітності та дитячими патологіями. «Його батько був п’яний, коли мати зачала», – сказав грецький філософ Діоген, побачивши божевільного дитини. Як може алкоголь вплинути на перебіг вагітності сказано чимало. Проте найпоширеніший питання – це, скільки і чого можна випити, що б було безпечно?

Вплив алкоголю на вагітність

Висновки про несприятливу дію алкоголю на вагітність були зроблені на підставі спостереження питущих жінок. Зрозуміло, проблеми цих жінок не обмежуються на зловживанні спиртним. У цьому випадку який з факторів життя більше згубно впливає на перебіг вагітності відповісти складно. Достовірно відомо, що у залежної від алкоголю жінки, шансів народити нездорового малюка набагато більше, ніж у непитущих.

А чи може несистематичне вживання вина або шампанського, в малих дозах, спровокувати викидень? На це питання однозначної відповіді немає. Але дослідження показали, що до 30% американських жінок під час вагітності в малих дозах, періодично вживають алкоголь. Вроджені вади, пов’язані з його вживанням, є у 1% новонароджених. Тобто загроза здоров’ю малюка однозначно є. У першому триместрі вагітності формуються органи і життєво важливі системи плода. Вплив навіть неміцних алкогольних напоїв або інших шкідливих чинників у цей період може призвести до їх патології. Серйозно страждає і центральна нервова система. В 2-3 триместрі відбувається подальший розвиток вже сформованого немовляти і вплив алкоголю може порушити нормальне функціонування серця, мозку, печінки та інших органів.

Вино під час вагітності

Є вагітні, які п’ють домашнє вино, тому, що вважають його натуральним, безпечним, корисним для крові й апетиту, наділяють його чи не цілющими властивостями. Прикриватися благими намірами, якщо просто захотілося випити – безглуздо. Є маса продуктів і напоїв, з яких можна отримати користь для свого здоров’я. Можливо, у вині і є щось корисне, але не для вагітної жінки. Незалежно від якості напою, кількості оборотів, градусів, алкоголь залишається отрутою для організму майбутньої мами і малюка.

У деяких західних країнах легкі спиртні напої вживають як питво. Наприклад, у Франції, Італії келих вина – це звичне доповнення до обіду або вечері. Переважно вони п’ють якісне, сухе вино. Проте ставлення до вживання алкоголю в період вагітності у всьому цивілізованому світі залишається категоричне. Вино і шампанське належать до неміцних алкогольних напоїв, але у великих дозах вони токсичні для організму. Тим більше в нашій країні далеко не всі представниці прекрасної статі знають міру у вживанні спиртного.

Вино, шампанське на ранніх термінах вагітності

Не всім жінкам вдається спланувати свою вагітність. Найчастіше майбутні мами дізнаються про своє становище в 3-5 тижнів. Що робити, якщо за цей період ви встигли випити трохи вина? По-перше, «не гризти» себе, якщо випито було дійсно небагато, а по-друге, не повторюватися. У разі систематичних «випиваннь» або «перепиваннь» на ранніх термінах, повідомте про це лікаря, тому можливо, ви потребуєте більш ретельному спостереженні фахівців.

Чи існує безпечна доза алкоголю для вагітної?

Жоден нормальний лікар не скаже вагітній жінці, що пити можна. Судіть самі, якщо медики рекомендують за три місяці до зачаття дитини майбутнім батькам кинути палити, пити і більш ретельно стежити за своїм раціоном, то що говорити про вагітність. Безпечної дози алкоголю для майбутньої мами не існує. Лікарі наполегливо рекомендують відмовитися від вживання спиртного на весь період виношування дитини.

У великі свята спокус багато і часом їм важко протистояти. Якщо є величезне бажання, то за сприятливого перебігу вагітності ніхто вам не заборонить випити 50 грамів червоного або білого вина. Але не келих, як прийнято вважати. Адже в келиху може бути і 150, і 250 грамів, а маленьку стопку (шот). Але і це не норма життя для майбутньої мами, а скоріше рідкісне і маленьке відхилення від неї. Міцне вино краще не пити. Воно має бути легке і перевірене, тому ризик отруїтися неякісним алкоголем теж є. Що безсоромно може дозволити собі вагітна, так це дитяче шампанське. Безалкогольний напій. Звичайно, і в ньому є мінуси, але іноді поласувати можна.

Імовірність того, що вживання алкоголю відіб’ється на здоров’ї малюка дуже велика. Можливо, наслідки будуть неявно виражені або проявляться з часом. У сучасному світі безліч несприятливих факторів, які впливають на наше самопочуття. Так навіщо піддавати себе і ще не народженого малюка додатковому ризику? Вагітній жінці не можна відмовляти, їй можна все, але в міру, крім сигарет, алкоголю і наркотиків.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.