Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чи можна під час вагітності приймати Церукал?

Чи можна під час вагітності приймати Церукал?
Чи можна під час вагітності приймати Церукал?
Нудота і блювота – часті супутники вагітності. Церукал – протиблювотний препарат, який з успіхом в короткі терміни може позбавити від цих симптомів. Але у вагітних може виникнути питання: чи можна, перебуваючи в цікавому положенні, приймати цей препарат?

Фармакологічні властивості

Церукал належить до протиблювотних засобів, діючим на рівні головного мозку. Метаклопромід гідрохлорид – активна речовина, що забезпечує фармакологічну дію препарату.

Метоклопромід надає вплив безпосередньо на центри гіпоталамуса, знижуючи чутливість від рецепторів нижніх відділів стравоходу і шлунка. Після прийому Церукал посилює тонус сфінктер в нижній частині стравоходу і пілоричного відділу шлунка. Також спостерігається посилення перистальтики кишкі вника і швидке просування в його порожнини харчових мас, що перешкоджає розвитку застійних явищ в ШКТ.

Посилення тонусу гладком’язових волокон порожнистих органів унеможливлює використання Церукалу під час вагітності, особливо в 1 триместрі. У деяких випадках гінекологи можуть призначати Церукал в другій половині вагітності, але тільки за суворими показаннями під наглядом лікаря.

Показання до застосування

  • Нудота і блювота.
  • Рефлюкс-езофагіт.
  • Дискінезія жовчовивідних шляхів.

Спосіб застосування

Так як препарат нерекомендується приймати під час вагітності, при необхідності варто обговорити дозування і кратність прийому з лікарем.

Протипоказання

Аналоги

  • Метоклопрамід;
  • Метамол;
  • Реглан.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.