Чи можна під час вагітності приймати Церукал?

Чи можна під час вагітності приймати Церукал?
Чи можна під час вагітності приймати Церукал?
Нудота і блювота – часті супутники вагітності. Церукал – протиблювотний препарат, який з успіхом в короткі терміни може позбавити від цих симптомів. Але у вагітних може виникнути питання: чи можна, перебуваючи в цікавому положенні, приймати цей препарат?

Фармакологічні властивості

Церукал належить до протиблювотних засобів, діючим на рівні головного мозку. Метаклопромід гідрохлорид – активна речовина, що забезпечує фармакологічну дію препарату.

Метоклопромід надає вплив безпосередньо на центри гіпоталамуса, знижуючи чутливість від рецепторів нижніх відділів стравоходу і шлунка. Після прийому Церукал посилює тонус сфінктер в нижній частині стравоходу і пілоричного відділу шлунка. Також спостерігається посилення перистальтики кишкі вника і швидке просування в його порожнини харчових мас, що перешкоджає розвитку застійних явищ в ШКТ.

Посилення тонусу гладком’язових волокон порожнистих органів унеможливлює використання Церукалу під час вагітності, особливо в 1 триместрі. У деяких випадках гінекологи можуть призначати Церукал в другій половині вагітності, але тільки за суворими показаннями під наглядом лікаря.

Показання до застосування

  • Нудота і блювота.
  • Рефлюкс-езофагіт.
  • Дискінезія жовчовивідних шляхів.

Спосіб застосування

Так як препарат нерекомендується приймати під час вагітності, при необхідності варто обговорити дозування і кратність прийому з лікарем.

Протипоказання

Аналоги

  • Метоклопрамід;
  • Метамол;
  • Реглан.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.