Чи можна говорити про вагітність – забобони

Чи можна говорити про вагітність - забобони
Чи можна говорити про вагітність – забобони
Найчастіше майбутні мами ретельно, як можна довше приховують своє цікаве положення від оточуючих. Є прикмета мовчати про вагітність до тих пір, поки вона не стане помітна. За старих часів вважалося, що якщо розповісти раніше, то пологи будуть важкими. Взагалі, послухати повір’я, прикмети і стає ясно, що «не можна» переслідую майбутню маму на кожному кроці, і супроводжують всю вагітність до самих пологів (та й після них). У століття науки забобони не менше актуальні, особливо коли це стосується дітей та вагітності. Іноді, всі заборони і страшилки просто не встигаєш запам’ятати.

За якими реальними причинами говорити про вагітність не варто?

Ну, по-перше, якщо в першому триместрі є загроза переривання, тонус матки, то повідомлення стороннім про радісну подію краще трохи відкласти. По-друге, якщо вам самим категорично не хочеться це афішувати. Думаю, ви погодитеся, що є люди, яким до останнього не хочеться нічого говорити і забобони тут ні при чому. Вони або задають багато питань, або їх реакція не цілком адекватна, тому в такому випадку краще поберегти свої нерви. А якщо вас, взагалі, не тривожить думка оточуючих і ви з задоволенням повідаєте світу свою таємницю, то чому б і ні? На жаль чи щастя, не виношування вагітності відбуваються з інших причин, а не через забобони і пристріту. Ось про що точно всім і кожному не варто говорити, так це про планування вагітності. Адже психологи довели, чим більше ви говорите про власні плани, тим менша ймовірність того, що вони втіляться в життя.

Коли і кому краще повідомити?

Зрозуміло, перший, хто повинен дізнатися про вашу радості – це майбутній батько дитини. Причому реакції чоловіків на цю новину далеко не завжди адекватні і збігається з нашими очікуваннями, навіть коли вагітність запланована. Тому дорогі жінки, поставтеся до цього з розумінням.

Чи варто говорити батькам? Я вважаю, що так, але тут все залежить від близькості ваших відносин. Хоча мама вагітної буде однозначно рада. А ось свекрухи реагують по-різному. Одна моя знайома всю вагітність проходила з загрозою переривання, свекрухи повідомили, що вона стане бабусею, до кінця першого триместру, попросили тримати новину в таємниці. Через дві доби знало все маленьке містечко, в якому вони жили, були навіть телефонні дзвінки від знайомих з поздоровленнями.

Є ситуації, коли про вагітність стороннім людям краще повідомити

На важкій фізичній або емоційній роботі, щоб перевестися на більш легку працю, краще сказати начальству правду якомога раніше. Не займайтеся героїзмом, адже ваше здоров’я понад усе, а отримати невелику знижку – не соромно.

Якщо в компанії друзів вам наполегливо пропонують випити краще пояснити причини своєї відмови. І хто б вам що не говорив, у першому триместрі алкоголь особливо протипоказаний.

Не слід плутати віру і марновірство. Багато прикмети та повір’ї не мають нічого спільного з віруванням в Бога. Церква називає такі забобони гріхом, хоча багато забобонн і посилаються на Бога.

Так, чи варто розповідати про свою вагітність? Думаю, що це особиста справа кожної мами. Близьким можна розповісти відразу, а знайомим, колегам, родичам дальнім в міру необхідності. Але, якщо дуже хочеться, то стримуватися не варто. Адже страшного в цьому нічого немає.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.