Чи безпечний Флюкостат при вагітності

Чи безпечний Флюкостат при вагітності
Чи безпечний Флюкостат при вагітності
Зміна гормонального фону і фізіологічне зниження імунітету, особливо в перший триместр вагітності, часто стає причиною важкого рецидивуючого перебігу мікозів. При цьому гриби роду Candida часто вражають не тільки слизову зовнішніх статевих органів і піхви, але і ротової порожнини. Препаратом для лікування мікозів є Флюкостат, але чи можна використовувати цей сильнодіючий фармакологічний засіб під час вагітності?

Фармакологічні властивості

Флюкостат – протигрибковий препарат, який є активним відносно багатьох патологічних грибів, в тому числі і Кандид. Чинним компонентом Флюкостату є флюканазол. Він здатний блокувати активність ферментів, що забезпечують життєдіяльність кандид, і процеси їх реплікації.

Після прийому Флюкостата активна речовина всмоктується в кров і розподіляється по всьому організму, проникаючи через плацентарний бар’єр у високих концентраціях. Ще недоведено тератогенну дію флюканазолу на плід, але через наявність великої кількості побічних ефектів нерекомендується приймати препарат на основі флюконазолу під час вагітності.

Показання

    • Кандидоз в будь-якому прояві, втому числі генералізований і генітальний.
    • Криптококоз.
    • Шкірні мікози.
    • Ендемічні мікози.

Способи застосування

Самостійно приймати Флюкостат під час вагітності не рекомендується. Призначати препарат може лише лікар за суворими показаннями. Для лікування генітального кандидозу рекомендується робити вибір серед протигрибкових препаратів місцевої дії.

ПротипоказанняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.