Пологи з чоловіком «за і проти»

Пологи з чоловіком «за і проти»
Пологи з чоловіком «за і проти»
Якщо чоловікові раніше нічого не залишалося, як нудитися тиждень біля стін пологового будинку, в очікуванні довгоочікуваної дитини і в результаті отримати пищачий згорток, то сучасному батькові пощастило більше. Медицина змінила свою думку відносно пологів за участю пап, і досить часто чоловіки можуть пишатися тим, що в народженні своєї дитини брали безпосередню участь.

Внутрішньоутробна педагогіка активно займається вивченням впливу батьків на ріст і розвиток малюка на всіх етапах вагітності. Звичайно, пальма першості більшою мірою належить мамі, так як вона і малюк нероздільні. Але ніхто не виключає, що дитина в утробі матері повинна активно спілкуватися і з татом. Досить часто ми бачимо зворушливі стосунки пап до своїх підростаючих діточок, і ця любов взаємна. Напевно майбутній тато гладив мамин живіт і розповідав малятку дивовижні історії. Внутрішньоутробна педагогіка, як наука, довела, що контакт на стадіях вагітності малюка з обома батьками зберігається на все життя, і пологи – не виняток.

Варто тільки на підтвердження переглянути різні FAQ по вагітності, всякі поради та рекомендації людей, що пройшли через спільні пологи. Пологи з чоловіком «за і проти» дуже активно обговорюються не тільки майбутніми мамами, але і тата активно цікавляться цим питанням. Це говорить про зростаючу популярность в останні роки спільних пологів. І вже давно не екзотика – майбутній тато в пологовому відділенні, а майже звичне явище. Якщо в Америці вже друге покоління батьків приймає на руки своїх щойно народжених дітей, у нас це явище тільки починає активно розвиватися. Американські психологи вже активно вивчають позитивний ефект спільних пологів, наші малюки, народжені в присутності Папи, тільки підуть у дитячий сад.

Якщо ви вже прийняли рішення про спільні пологи, необхідно здійснити вибір пологового будинку. Адже не у всіх медичних установах практикуються спільні пологи. Вибір пологового будинку і кваліфікація фахівців вкрай важливі для успішного розродження. Незважаючи на те, що медичний персонал більшості пологових будинків володіє високою кваліфікацією і оточує породіллю турботою і теплом, найрідніша і близька людина в такий важкий для неї момент – це чоловік – батько її дитини. Важливо щоб і персонал пологового будинку розумів і підтримував це прагнення майбутнього тата брати участь у найважливішій для нього події в житті – народження дитини.

Мода або індивідуальний вибір

Різні F.A.Q. по вагітності, всякі поради, інтерв’ю зірок кіно і телебачення активно пропагують спільні пологи. Таке важливе рішення не варто приймати на догоду моді, лише тому, що через це пройшов твій друг, начальник або знайомий. Ніхто не заперечує, що присутність чоловіка при пологах своєї дитини – осмислений чоловічий вчинок. Але це підстава ненадійно, так як всі ми індивідуальні, і в кожного свої погляди на це питання. Якщо угоди не досягнуто, а рішення приймається під тиском, не експериментуйте, народжуйте традиційним способом. Пологи – це своєрідна перевірка відносин на якість і глибину.

Чоловік може спостерігати за муками жінки, але не може їх відчувати, він стає одним з головних учасників, не завжди усвідомлюючи свою важливість. До цього необхідно готуватися, і не тільки теоретично, але й морально. Не кожен чоловік готовий переступити через стереотипи, але від цього він не перестає бути люблячим чоловіком і дбайливим батьком. Якщо ж стосунки в сім’ї натягнуті, і проблеми не вирішилися до пологів, від присутності чоловіка на пологах краще відмовитися, так як це може негативно відбитися на перебігу пологів. Готуйте чоловіка до важливої події з найперших днів вагітності. Присутність батька дитини має бути на всіх її етапах. Дайте чоловікові час і можливість звикнути до важливої і відповідальної місії – бути батьком.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.