Безпека та безпечний секс під час вагітності

Безпечний секс під час вагітності
Безпечний секс під час вагітності
Переважна більшість подружніх пар нашої країни вважають, що секс під час вагітності – це якесь збочення або спосіб позбутися дитини. Насправді ж все інакше, адже у жінки і в чоловіка є фізіологічні потреби в заняттях сексом, які нітрохи не згасають під час вагітності. Тому секс під час вагітності – це необхідність, головне тільки дотримуватися деяких правил, щоб він був безпечним для вагітної жінки і, звичайно, для її майбутньої дитини.

Усілякі плюси і мінуси сексу під час вагітності в більшості своїй – забобони. Серед об’єктивних плюсів можна назвати підтримку здоров’я і інтимного потягу пари, а також дія сексу, як заспокійливого для жінки і її плоду. Виявляється, що гормони, які виробляє організм жінки під час сексу, здатні розслабляти гладку мускулатуру, що забезпечить хороший тонус матки і здорові пологи. Але гормони – це ще й мінус, так як деякі з них, особливо їх надмірна кількість, можуть спровокувати передчасні перейми, а також відшарування плаценти. Тому всі ці плюси і мінуси сексу під час вагітності варто враховувати, перш ніж приймати рішення залишати інтимну близькість або ж продовжувати займатися сексом, незважаючи ні на що.

Якщо лікар не бачить об’єктивних причин, по яких секс парі протипоказаний, не варто від нього відмовлятися. Існують різні поради та рекомендації для жінок і чоловіків, які хочуть продовжувати своє статеве життя під час вагітності жінки. Всі вони базуються на головному принципі: не нашкодити жінці і дитині.

Чоловічі побоювання

Часто чоловіки бояться завдати шкоди здоров’ю дитини, особливо на ранніх стадіях вагітності. Це пояснюється тим, що чоловік, як і жінка, переживає вагітність і турбується про її результат. Дайте час чоловікові звикнутися з думкою про те, що поруч з ним не хвора жінка, а улюблена вагітна дружина. У даному випадку на ранніх стадіях вагітності проникнення не здатні завдати шкоди плоду, так як він захищений навколоплідною рідиною. А різні поради та рекомендації лікарів з приводу утримання від глибокого проникнення викликані не побоюваннями про плід, а тим, що активний секс може спровокувати передчасні перейми у жінки.

Тому побоювання чоловіка на рахунок пошкодження або нанесення шкоди здоров’ю не народженої дитини марні. Якщо у пари немає рекомендацій і протипоказань лікаря, не варто відмовлятися від сексу на ранніх стадіях вагітності.

Жіночі побоювання

Жінки, що знаходяться на другому і третьому триместрі вагітності, відчувають все більші побоювання. Це обумовлено тим, що психологічна напруга, яку жінка відчуває протягом всієї вагітності, накопичується. А в міру того як росте живіт, страх нашкодити малюкові також зростає.

Подібні жіночі побоювання не марні, адже звичні пози для сексу можуть бути небезпечні для малюка через можливий тиск на живіт. У такому випадку лікарі рекомендують чоловікові бути якомога більш ніжним і тримати ситуацію під контролем, а жінці приймати такі пози для сексу, при яких тиск на живіт мінімальний. Як правило, це поза на колінах, спершись животом на подушки, а також поза на лівому боці, чоловік позаду. Але будь-яка поза повинна бути випробувана парою і у випадку будь-якого дискомфорту або хворобливих відчуттів її необхідно змінити. У кожному разі, відмовлятися від сексу під час вагітності без вагомих на те причин не варто, адже від цього може залежати здоров’я, як чоловіка, так і жінки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.