14 тиждень – Вагітність на чотирнадцятому тижні

Вагітність на 14 тижні
Вагітність на 14 тижні
На чотирнадцятому тижні вагітності триває оформлення личка дитини. Вимальовуються щічки, вуха і перенісся. Очки розставлені вже не надто широко, хоча повіки все ще затягнуті. На цьому етапі проявляється зародковий пушок у вигляді мікроскопічного малюнка шкіри. Лануго – пушок, який виконує захисну роль, утримуючи воскоподібну речовину-секрет, що виділяється дитячим організмом. З часом в утробі матері замість лануго утворюються більш грубі і товсті волоски – пушок. Також, крім лануго проглядається пушок брів. На крихітній голівці теж з’являється волоссячко. Внутрішні органи продовжують розвиток.

Вже досить сформована щитовидна залоза і навіть починає виробляти гормони. У плоду чоловічої статі з’являється простата, в тазостегнову область від черевної порожнини опускаються яєчники. Вже розрізняються і чоловічі геніталії і жіночі, однак на ультразвуковому дослідженні стать дитини ще не визначається. У малюка вже виробляється сеча і виділяється в навколоплідні води. Підросла дитина вже рухається і навіть може перекидатися, проте жінка це ще не відчуває. На чотирнадцятому тижні вагітності дитина може підрости до 80 мм і навіть до 113, а важити він буде близько 25 грам. За розміром його можна порівняти з грушею.

Жінка

Чотирнадцятий тиждень (другий триместр) вагітності – розквіт вагітності. Тепер жінка відчуває себе більш енергійною і задоволеною, хоча розміри матки збільшуються з кожним тижнем. Жінка вже може виявити, як у неї потихеньку піднімається живіт. Верхня частина матки (її дно) до чотирнадцятого тижня перебувала над лобковою зоною, з цього тижня піднімається вище області пупка.

Більшість жінок говорять, що відчули і усвідомили свій стан вагітності безпосередньо в цей час. На цьому етапі ознаки токсикозу вже відступили, і відчуття майбутнього материнства найчастіше з’являється в період між першим і другим триместрами вагітності. Це прекрасне відчуття міцніє день від дня. Прийняття та усвідомлення майбутнього материнства, найголовніша місія у своєму житті, допомагає жінці справлятися з різними труднощами вагітності краще різноманітних медикаментів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.