6 тиждень – Вагітність на шостому тижні

Вагітність на 6 тижні
Вагітність на 6 тижні
Шостий тиждень вагітності – один з ключових моментів розвитку нервової системи плоду.

Дитина

На шостому тижні вагітності у зародка затягується тканиною нервова трубка. Головний мозок починає своє формування на кінці цієї трубки, з’являються перші нервові зв’язки. З боків майбутнього личка виявляються дві дрібненькі чашоподібні форми, в кожній з яких є крихітний пігментний диск. Це – зорові бульбашки, в майбутньому вони стануть очима малюка. На такому терміні вагітності сердечко у зародка є мікроскопічною трубкою, але вже починає битися. Воно виступає горбком на грудях малюка. Якщо використовувати хороший ультразвуковий сканер – можна вловити скорочення маленького сердечка, що знаходиться в крихітному тільці. Також можна визначити формування зачатків майбутніх ручок і ніжок, і хоча кісток ще немає, але вже проглядаються хрящові структури – основа для формування майбутніх кісток. Створюються деякі частини гортані, внутрішнього вуха і зачатки мозку. Потихеньку голівка набуває знайомі риси: проявляються оченята і вушка. Усередині плоду починаються формуватися внутрішні органи (печінка, легені та інші). Формується дитяче місце – плацента. Розмір плоду на шеститижневому терміні може досягати 5 мм, а об’єм навколоплідної рідини – до 3 мл.

Жінка

Залежно від характерних індивідуальних властивостей жінки на шеститижневому терміні вагітності можливе відчутне погіршення самопочуття (дратівливість, головні болі, сонливість, ранній токсикоз і ін.) У певного кола жінок на шеститижневому терміні вагітності може виникнути непереносимість окремих запахів, посилюється слиновиділення, а також у молочних залозах може виникати відчуття періодичного поколювання. Все це – наслідок гормональної перебудови організму для забезпечення найкращих умов для малюка.

Прийоми для поліпшення самопочуття:

  ● Змінити раціон харчування. Є необхідно невеликими порціями, але часто (в день приблизно 6-7 разів). Перший прийом їжі можна починати прямо в ліжку, останній – перед сном. Фахівці рекомендують експериментувати із вживанням різних продуктів, цілком можливо, що родзинки або сухарики вплинуть на зменшення нудоти.
  ● Необхідно вживати більше рідини, якщо постійно турбує блювота. Рясне пиття може компенсуватися мінеральною водою і свіжоприготованими соками, а також фруктами (диня, хурма, кавун, яблуко або груші) або овочами (салати з помідорів чи огірків).
  ● Необхідно збільшити час на відпочинок. Лягати спати раніше і вставати пізніше. Намагатися не перепрацьовувати протягом дня, особливо – вранці.
  ● Деякі вагітні жінки стверджують, що для зменшення нудоти з ранку необхідно підібрати хорошу зубну пасту або жувальну гумку.
  ● Уникати контактів з дратівливими запахами (духи, туалетна вода, освіжувачі повітря, дезодоранти та інші парфумерні продукти) і смаками (харчові ароматизатори тощо). Коло спілкування вагітної жінки повинно сприяти виключенню таких подразників.
  ● Виключити стреси! Не можна нехтувати допомогою фахівців з психотерапії та психологічного консультування. Найчастіше аутотренінг може виявитися ефективним помічником при боротьбі з настирливим раннім токсикозом. Близькі вагітної повинні сприяти створенню позитивного психологічного клімату.
  ● Унікальні методи східної медицини (серед яких, голкорефлексотерапія і пальцева акупунктура) дають можливість справлятися з самими різними проявами раннього токсикозу: нудота, блювота, головні болі, дратівливість, слинотеча та іншими. Проте використання таких методів можливе тільки за участю кваліфікованого фахівця.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.