Буква «Л»: вчимо дітей правильній вимові

Буква «Л»: вчимо дітей правильній вимові
Буква «Л»: вчимо дітей правильній вимові
Буква «Л» – ще одна перешкода на шляху до чіткої і правильної мови дитини. Приблизно до п’ятирічного віку ця буква особливо не повинна турбувати батьків, але якщо малюк вже старше, то доведеться йти до логопеда. А до цього моменту можна спробувати допомогти карапузові впоратися з непокірною буквою.

Найчастіше дітки не вміють вимовляти тверду «Л», пом’якшуючи її до «Ль» або незрозумілій «Й», а деякі й зовсім замінюють її на «В». Як же вимовляється буква? Губки посміхаються, зубки зближуються, а язичок впирається в верхній ряд зубів. Як пояснити цей механізм дитині? Попросіть його ледь посміхнутися, доторкнутися кінчиком язика до піднебіння або зворотного боку зубів і співучо погудіти.

Веселі вправи

А тепер давайте грати! Почнемо з того, що уявімо себе конячками. Тільки нехай бешкетник не тільки скаче по колу, а й цокає голосніше язичком, зображуючи звучання копит. А потім можна уявити себе конем-партизаном і почати цокати беззвучно. Ці вправи добре розробляють рухливість мови. Головне правило – тримати нижню щелепу нерухомо.

Наступна розминка називається поетично – «подих вітерця». Відкривши рот, посміхніться і помістіть кінчик язика між зубами, злегка прикусивши його. З обох сторін від язика повинен залишитися вільний простір, через який і буде видуватися повітря. А тепер дуємо! Вправа – попередник нормальній вимові «Л».

Гудіння добре відпрацьовувати і за допомогою розминки «пароплавний гудок». Дитина злегка відкриває губи і протяжно вимовляє «И». Кінчик язика повинен бути опущений.

Чудово розвиває мовну координацію вправа «смачне варення». Малюк повинен облизувати верхню губу зверху вниз, нібито він спритно злизує апетитні ласощі. Нижня щелепа знову-таки повинна бути нерухома.

Склади і скоромовки

Правильна артикуляція повинна відпрацьовуватися і в зв’язці з іншими буквами. Широко відкриваючи рот, потрібно вимовляти різні склади: «Ле-ла-ло-ли-лу». Придумайте більше слів за участю цих складів, нехай дитина промовляє їх за вами. Чим частіше повторюємо, тим краще результат.

Виконуйте частіше ці нехитрі вправи, розмовляйте з дитиною, і ви досягнете досконалості у вимові букви «Л».Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.