Як вибрати няню для дитини?

Як вибрати няню для дитини?
Як вибрати няню для дитини?
Одне з найбільш спірних питань, яке турбує всіх батьків. Адже залишати своє чадо з малознайомою людиною завжди страшно. Няня для дитини: яка вона? Чи повинна вона подобатися малюкові? Які критерії при виборі є основними? Думаю, що перед тим як приступити до пошуків потрібно зрозуміти для себе, яку людину ви бачите поруч зі своєю дитиною. Отже, давайте спробуємо разом скласти список вимог.

Безпека

Перш за все, необхідно врахувати вік дитини. Для самих маленьких краще вибирати дорослих і досвідчених жінок. Хоча наявність диплома в наш час не дає гарантій професіоналізму, але будь-якій мамі буде спокійніше залишати грудного малюка з людиною, що має медичну освіту. Тому головний критерій, на який варто звернути увагу – це її знання в наданні першої медичної допомоги. Можливо, хтось вважатиме, що це занадто, але я на першій же зустрічі з потенційною кандидаткою, попросила б її продемонструвати як вона буде діяти, якщо дитина подавиться, що вона знає про приступи помилкового крупа, як зупинити кров і обробити рану після падіння (особливо актуально для дорослих і активних дітей).

Загалом, таких питань у вас виникне безліч. Думаю, що краще записувати навіть найпростіші і банальні.

Рекомендації

Хочеться відзначити кілька слів про рекомендації, адже вони є спірним аспектом. Якщо отримуєте рекомендацію, уточніть, чим конкретно ця няня сподобалася родині. Вимоги та погляди у всіх різні, для однієї мами, головне, залізна дисципліна і беззаперечне виконання всіх її умов, а для іншої, щоб няня була активна, рухлива, могла вимотатися не раніше, ніж дитина. Але є кілька умов, які, на мій погляд, важливих для всіх – це моральні якості. Поруч зі своїм малюком хочеться бачити порядну, чесну, добру, чуйну людину. На співбесіді задавайте більше питань. Особливо прислухайтеся до того, як няня відгукується про інших людей, тільки за її відповідям можна припустити, якою є її сутність. Насторожитися варто, якщо вона дає негативну оцінку іншим дітям або колишнім роботодавцям. Думаю, що лестощі теж легко відчути.

Проводимо співбесіду

Отже, на першій співбесіді переважно питання задаєте ви. Що слід дізнатися, про людину, якій збираєтеся довірити малюка.

    – Який у няні досвід роботи, освіта. Новонароджену дитину небезпечно залишати на людину без досвіду.
    – Дізнайтеся все про стан здоров’я потенційного кандидата. При прийнятті на роботу попросіть няню зробити флюорографію.
    – Також важливі – прописка, сімейний стан, наявність особистого досвіду у вихованні дітей. Все-таки ви пускаєте сторонню. людину не тільки в свій будинок, а і в сім’ю.
    – Що знає няня про методики розвитку, яким віддає перевагу. Які заняття для дитини буде проводити.
    – Як вона ставиться до покарань.

Ваше бачення в питаннях педагогіки, виховання збігаються? Вам симпатична особистість няні? Обговоріть всі обов’язки. Накидайте приблизний розпорядок дня і дізнайтеся які функції няня буде виконувати за свою зарплату, а за що потребують доплату. Наприклад, для вашої помічниці може бути важливо, щоб її не навантажували у вихідні дні або вона не готує їжу. Якщо для вас ці питання принципові, то, ймовірно, слід уточнити, яку оплату потребує няня за додаткові послуги та надурочний час роботи.

Надайте всю інформацію про особливості характеру і стан здоров’я малюка. Спільно відвідайте місця прогулянок. Все, що для вас вкрай небажано щодо дитини запишіть і прикріпіть до холодильника. В інтересах няні самої створити для себе так звану пам’ятку по вихованню, зафіксувати всі нюанси і побажання роботодавця, наприклад, чим годувати, як одягати, де гуляти, як реагувати на істерики і нестандартні ситуації і т.д.

Що повинно насторожувати?

Дайте людині випробувальний термін кілька днів. Цей час дається, щоб у вашій присутності новій людині побути з малюком. Якщо няня намагається здатися занадто поступливою і гладкою, то це не цілком природно. Або ж, навпаки, вона побічно або прямо натякає на недоліки вашого підходу до дитини. Мене б насторожили фрази на адресу малюка: «ой який (а) неслухняний(а)» – (камінь у мамин город, няня потрібна не для того, щоб давати оцінку батькам або дитині), «не плач ти ж чоловік» або «не плач, фу як негарно» – (заперечення почуттів та емоцій дитини), прогнози «тут є над чим працювати» (звучить загрозливо), «не біжи, не лізь, не чіпай»- розцінюю, як мені ліньки за тобою дивитися і ходити по п’ятах, та і взагалі не потрібно тобі розвиватися. Тривожним сигналом може бути нестандартна, неспокійна поведінка малюка, після візитів няні. Ще, на мій погляд, няня не повинна бути подружкою для дитини, тому в такому випадку про дисципліну та виконанні батьківських вимог можна буде тільки мріяти. Зрозуміло, малюк буде від такого підходу в захваті. Але, якщо з нянею йому можна все, то тоді мама стане для нього «злим поліцейським».

Звичайно, знайти людину ідеального у всіх відносини неможливо, але тут кожній мамі є над чим подумати. Задайте собі питання, чого я не потерплю, а з чим цілком готова змиритися?

Отже, проводимо інструктаж. Дотримуємося шанобливого ставлення і субординації. Після перших днів проведених з нянею, акцентуємо увагу на поведінці малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.