Внутрішньоутробна педагогіка або гармонійний розвиток

Внутрішньоутробна педагогіка або гармонійний розвиток
Внутрішньоутробна педагогіка або гармонійний розвиток
Чи помічали ви, що у вагітної жінки особливий вираз обличчя, погляд, рухи, думки. Вона начебто знає велику таємницю і найважливіший життєвий секрет. Це не залежить від соціального стану та місця проживання, всіх жінок – майбутніх мам об’єднує одне – велике таїнство народження нового життя. Вони стають іншими, тепер кожна думка і вчинок присвячені йому – дитині у своїй утробі.

Вагітна жінка споконвіку викликала повагу і поклоніння. Найбільш геніальні творіння скульпторів і художників – жінка в очікуванні дитини або жінка з немовлям. Це велике таїнство дивно змінює жінку, з нею відбуваються чудові метаморфози. Її більше приваблює мистецтво, музика, живопис, природа, і все, до чого можна додати епітет – прекрасне. Вчених завжди цікавила цей дивовижний взаємозв’язок жінки і дитини, який згодом виливався в розділ науки – «Внутрішньоутробна педагогіка».

Сучасна жінка у стрімкому ритмі життя часто нехтує досвідом предків, які обожнювали жінку, що носить під серцем дитя, і створювали їй особливі умови на період вагітності. Досить часто сучасних матусь цікавлять зовсім інші питання – про аналізи на вагітність і тому подібні заходи, креми від розтяжок і як від них позбутися (розтяжок), відмова від шкідливих звичок – варто \ не варто і як відмовитися, як використовувати вільний час в декреті, пологи з чоловіком «за і проти», вибір пологового будинку і багато іншого. Часто за зовнішнім втрачається внутрішнє, адже сам факт вагітності повинен в підсумку подарувати світу розумне, добре, гармонійно розвинене дитя.

Внутрішньоутробна педагогіка – наука, суть якої полягає у гармонійному розвитку маленької людини ще до її народження і грунтується на закономірностях розвитку дитини під час вагітності. Перший триместр вагітності, коли у малюка формується головний мозок і вегетативна нервова система, надає величезне значення на його розвиток і здібності в майбутньому. На розвиток такого важливого органу малюка, як головний мозок, впливають не тільки гени, але і величезний потік інформації, яку одержує жінка під час вагітності. Звичайно, знати про аналізи на вагітність і інше теж необхідно, але це не настільки важливо для розвитку малюка. Відмова від шкідливих звичок – варто \ не варто і як відмовитися – беззаперечно, важливо, але не можна замінювати одне іншим. Все це повинно бути гармонійно і взаємопов’язано, так як малюк отримує інформацію із зовнішнього середовища за допомогою органів почуттів матері. Саме тому на цьому етапі особливо важливо, щоб жінку оточувала краса у вигляді природи чи мистецтва, свіже повітря і позитив, а не забруднення міста, гудки клаксонів, гучна музика і прокурений бар.

П’ятий місяць внутрішньоутробного розвитку малюка знаменується першими відчутними ворушіннями. Саме ці поштовхи є реакцією малюка на стан, який безпосередньо залежить від мами. Якщо жінка засмучена, пригнічена, збуджена або стурбована, її стан передається маляті, який відчуває дискомфорт і збуджено «тупотить» ніжками. Саме в цей період у малюка з’являються емоції, і він задоволено смокче пальчик, спокійно засинаючи під рівний стукіт маминого серця. Тому у відповідь на надто емоційні суперечки з питання – пологи з чоловіком «за і проти», ви ризикуєте провести неспокійну ніч, заколисуючи стривоженого малюка.

Внутрішньоутробна педагогіка особливо ефективна саме в цей період, так як ваш малюк активно пізнає світ і уважно прислухається до звуків. Співайте, співайте свої улюблені мамині колискові, навіть якщо у вас немає слуху. Не хочете співати, читайте вірші, казки, легку літературу. Різні F.A.Q. по вагітності, всякі поради психологів і педагогів рекомендують масу корисної для дитини, на цьому етапі розвитку, літератури. В інтернеті завжди можна знайти інформацію і завантажити не тільки класичну та дитячу музику, але і шум дощу, спів птахів, сплеск хвиль. І у вас не буде питань, як використовувати вільний час в декреті.

Для підростаючого малюка вкрай необхідне спілкування. Найважливіше, що у малюка з мамою дивним чином вибудовується діалог. Він вас добре розуміє, чує, відчуває, він є частиною вас, але вже індивідуальністю і особистістю. У вас цілих дев’ять місяців, щоб розповісти йому про дивовижний світ, який його чекає і про тих турботливих і добрих людей, які вас оточують. Ваш оптимістичний настрій і позитивне ставлення до навколишнього світу передадуться і вашій дитині. Захистіть його від негативу, шуму, стресу і агресивного навколишнього середовища. Творіть, використовуйте вільний час в декреті з користю, можливо, ви відкриєте в собі нові таланти. Займіться плаванням і йогою, або просто гуляйте. Спілкуйтеся з малюком, і записуйте свої відчуття, розмовляйте і прислухайтеся. Можливо, коли дитина підросте ви разом прочитаєте ваші бесіди.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.