Що робити якщо дитина отримала опіки відкритим вогнем?

Що робити якщо дитина отримала опіки відкритим вогнем?
Що робити якщо дитина отримала опіки відкритим вогнем?
Особливістю дитячого мозку є безперервне бажання поглинати все нову і нову інформацію, шляхом пізнання навколишнього світу, всіма доступними способами. Діти мацають, пробують, облизують, розглядають різні предмети і проводять експерименти з ними. Така цікавість – це чудово, але також таїть в собі безліч прихованих небезпек. Деякі дитячі пустощі можуть закінчитися ранами, травмами, ушкодженнями або опіками.

Вогонь – найнебезпечніший джерело дитячих травм. Саме тому, всіх нас ще з глибокого дитинства вчать, що грати з вогнем не можна. Полум’я вогню, в лічені секунди, може завдати непоправної шкоди здоров’ю вашого улюбленого чада. Але якщо біда все ж трапилася, кожен свідомий батько та мама повинні знати правильний алгоритм дій, надаючи першу допомогу при опіках відкритим вогнем.

Як правило, опікам полум’ям привласнюють другу ступінь тяжкості, це означає поразку великих ділянок шкіри, а також верхніх дихальних шляхів і очей.

Дитина горить, що робити?

  – Першою дією, яку потрібно зробити при пожежах – максимально швидко прибрати дитину від джерела вогню;
  – Далі слід припинити горіння одягу на тілі, обмотавши дитину щільною тканиною (ковдра, куртка). Таким чином, припиниться доступ кисню до процесу горіння і вогонь згасне;
  – Наступний крок – видалити тліючі шматки одягу з тіла дитини: розірвати, розрізати, але ні в якому разі не відривати прилиплу тканину від пошкоджених ділянок;
  – Не менш важливо, визначити чи є опік обличчя, очей і верхніх дихальних шляхів. Обличчя і очі видно відразу, а про опік в бронхах може свідчити наявність кіптяви в носі, а також обгорілі носові волоски.

Слід усвідомити, що після гасіння вогню невідкладно і найважливіше, особливо у випадках, коли постраждали новонароджені і діти до року, максимально швидко доставити їх в найближчий опіковий центр. Від цього залежить їхнє життя!

Як визначити серйозність ситуації?

Для дітей від 1 року необхідно з’ясувати:

  – Площа уражених ділянок;
  – Глибина опікової травми;
  – Локалізація отриманих опіків;
  – Механізм отриманої опікової травми;
  – Супутні травми і уражені ділянки.

Звернення за допомогою до медиків, є невідкладним якщо:

  а) площа від 5-10%;
  б) глибокі опіки від 2 ступеня;
  в) обпалені обличчя, промежина, отримані циркулярні опіки кінцівок (стопи і кисті рук);
  г) дитина отримала опіки від вогню в замкненому просторі;
  д) опіки супроводжують інші травми, наприклад респіраторні (опік дихальних шляхів), баротравми легенів при вибухах, випадання з віконних прорізів, падіння палаючих важких предметів на дитину.

Перша допомога дітям від 1 року у випадках, які не потребують екстреної госпіталізації

Якщо дитина отримала опіки, які не вимагають екстреної госпіталізації, можна приступати до надання першої допомоги, підручними засобами.

Охолодження уражених ділянок є обов’язковою і невідкладної маніпуляцією. Охолоджувати краще струменем холодної води, температура якої не перевищує 22 градуси. Здійснювати охолоджуючу процедуру, рекомендовано протягом першої години після отримання опіку, а також протягом мінімум п’ятнадцяти хвилин безперервно.

Чим швидше буде охолоджена уражена ділянку, тим легше буде проходити подальша лікувальна терапія і сприятливіші прогноз результату. Важливо, охолоджувати саме постраждалі ділянки тіла, в той час як інші слід укутати, щоб зберегти нормальну функцію теплообміну.

Не менш важливо подбати про обробку опікової поверхні. Мета цієї маніпуляції полягає в тому, щоб очистити обпалену поверхню від сторонніх предметів і її подальша дезінфекція. Категорично забороняється зривати опікові бульбашки, допустимо їх проколоти і видалити накопичену рідину. Верхня частина міхура буде закривати рану від можливого попадання інфекції.

У багатьох джерелах можна зустріти рада про те, що опіки слід змащувати маслами. Ні в якому разі не робіть цього!

Ніякі народні засоби для лікування опіків, не мають практичної користі. Навпаки, всякі масла, компреси з сметани, горілки, картоплі, каланхое – тільки шкодять, так як можуть стати безпосереднім джерелом інфікування рани.

Опік – дуже болюча травма, так що не завадить подбати про знеболювання обпаленої поверхні. Для цього підійдуть звичайні розчини новокаїну або лідокаїну, які часто є в домашніх аптечках. Необхідно розкрити ампулу і налити розчин безпосередньо на опікову рану.

Після надання правильної першої допомоги слід викликати швидку допомогу, для отримання консультації кваліфікованих фахівців. Саме лікар повинен визначити тактику подальшого лікування, і рекомендувати медичні препарати для кожного конкретного випадку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.