Розвиваючі іграшки для дітей від 1 року до 3 років

Розвиваючі іграшки для дітей від 1 року до 3 років
Розвиваючі іграшки для дітей від 1 року до 3 років
Малюкові виповнився рік. Якими іграшками його порадувати, щоб було не тільки цікаво, а й корисно для його розвитку. Сучасний ринок пропонує величезний вибір. Чи все стане в нагоді дитині? Ми склали список найбільш затребуваних і потрібних іграшок для малюків від 1 року до 3 років. Можливо, ви додасте в нього щось своє. Адже для дітей іграшок не буває багато.

Малюкові 1 рік

Саме час познайомити його з образними іграшками, наприклад, ляльками, пупсами, тваринами. Хоча до живої природи ми встигаємо долучити дитину набагато раніше, але в цьому віці можна придбати пластикові та гумові фігури тварин. Вони стануть в нагоді для рольових ігор, обігравання казок. Подібні іграшки повинні бути реалістичними. Для ванни малюкові знадобляться набори водних мешканців – качки, риби, жабки, восьминоги, дельфіни та інші. Виробники ігрових наборів для ванної: KINDERENOK, LimoToy, Baby team, Ouaps, Fisher Price, Tomy і ін.

Лялька зацікавить однорічних діток, а ось атрибути для неї такі як меблі, посуд краще придбати після 2-річного віку дитини. Багато з них можуть мати дрібні деталі, а відповідно вікові обмеження. До речі, велика помилка вважати, що посудом грають тільки дівчатка. Цілком нормально, коли хлопчики виявляють цікавість до подібних атрибутів і навіть ляльок. Чим хороші пупси? Пластикові можна купати у ванні, переодягати в спеціальний одяг, годувати як, наприклад, пупси фірм Simba, Smoby. Ганчіркові ляльки гарні тим, що вони легкі і гнучкі. Чудово, якщо мама може змайструвати мотанку або зв’язати ляльку з натуральних ниток. Мотанки – традиційні перші іграшки наших предків, вони вважаються оберегами, а відсутність деталей добре розвиває фантазію у дітей.

Вік від 1 року до 3 років

Саме час познайомити малюка з різними видами транспорту, розповісти про можливості і призначення кожного транспортного засобу. Не варто вважати машинки, паровози і літаки марними іграшками. Вони відмінно розширюють кругозір, розвивають моторику викликають нові емоції у малюка. Такі іграшки повинні бути сертифіковані, з якісного пластику, без дрібних знімних деталей. На мій погляд, досить надійні моделі випускає фірма Wader. Ближче до трьох років можна придбати першу залізницю. Необхідно, щоб вона збиралася з великих деталей і дитина могла сам з нею справлятися. В 1-1,5 року дітей починають цікавити машинки, вертольоти-каталки з ручкою. Дітям зручно спиратися на ручку і котити іграшку перед собою.

Розвиваємо музичний слух

У ранньому віці малюки проявляють особливий інтерес до музичних інструментів. Якщо ви хочете розвивати у крихти слух, то почніть тренувати почуття ритму за допомогою дерев’яних ложок, маракасів, барабана без додаткових функцій. Згодом, ближче до 2-3 років до цього набору можна придбати бубон, ксилофон, сопілку, міні-синтезатор. Зараз на дитячому ринку дуже великий вибір музичних іграшок: телефонів, музичних шкатулок, будиночків і т.д. Гарні вони тим, що об’єднують в собі декілька функцій. Такі іграшки пропонують фірми Bkids, Fisher-Price. Доступні за цінами моделі музичних теремків представляє ТМ “Joy Toy”.

Юний архітектор

Малюкові у віці 1-1,5 року краще купити м’які кубики. Для початку покажіть дитині, що таке башточка, місток, як кубики можна катати в вантажівці і вивантажувати з нього. Перший час він буде використовувати їх не за призначенням, підкидати, ламати конструкції, збудовані батьками, але з часом ця іграшка буде сприяти розвитку дрібної моторики, уяви та спритності крихти.

Конструктор з великих блоків має сенс купувати дитині не раніше 2 років. Зверніть увагу на якість пластика, деталі повинні легко зніматися. Конструктор – це незамінна річ для розвитку логіки, фантазії, творчих здібностей. Такий виробник, як Lego виробляє серії відповідно до вікової категорії. Приділіть цьому особливу увагу, тому що для старших діток в набори входять дуже дрібні деталі, які малюк може використовувати не за призначенням.

Починаючи з 2-річного віку дитини слід подумати про вибір мозаїки. У перший час з її допомогою малюк зможе викладати найпростіші композиції, квіти, дерева, сонечко, травичку. Потім завдання будуть ускладнюватися. Якого розміру повинна бути мозаїка? Зрозуміло, для крихіток найбезпечніше великі елементи, а ближче до 3 років можна запропонувати дрібні. До речі, у дітей 2-3 років можуть викликати інтерес пазли. При виборі, як зазвичай керуємося принципом, чим молодша дитина, тим крупніше елементи іграшок. ТМ Технок пропонує вибір мозаїки в прийнятному ціновому діапазоні. Фірма QUERCETTI дорожче, але також користується популярністю.

Граємо з піском

Пісочниця – це не тільки спілкування з іншими дітьми, а й відмінний розвиток нових тактильних відчуттів, фантазії, емоційної сфери життя. Для прогулянок передбачте пісочний набір. Як правило, достатньо буде лопати, грабель, кілька формочок, невеликий млини для ігор з сухим піском. Фірми ігрових пісочних наборів: Battat, Melissa & Doug, Bino, Hello Kitty. Доповнити такий набір найкраще самоскидом з відкидним кузовом або візком. Діти приходять в захват від «насипних і будівельних робіт».

Розвиваємо творчі здібності

У наш час не доводиться чекати, коли ж малюкові виповниться 3 роки, щоб познайомити його з першими кроками в живопису. Вибір гіпоалергенних пальчикових фарб просто радує. Більшість з них можна використовувати, починаючи з 1 року. Наприклад, фарби фірми Olli призначені для самих маленьких, адже вони легко змиваються з шкіри, меблів, відпираються з одягу.

Існує також безліч розвиваючих лабіринтів, пірамідок, модулів, музичних будиночків. Кожен з них має свої переваги та особливості. Іграшки, безсумнівно, потрібні дітям, але пам’ятайте, що вони не замінюють батьківську увагу і турботу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.