33 тиждень – Вагітність на тридцять третьому тижні

Вагітність на 33 тижні
Вагітність на 33 тижні

А як там наш малюк?

До 33-го тижня вагітності дитина вже набрала солідну вагу в 2 кілограми, і щотижневий приріст ваги доходить до 230 грамів. Зростання теж не стоїть на місці і малюк вже підріс приблизно до 43-ох сантиметрів, причому відстань від тімені до куприка становить 30 сантиметрів. На пальчиках вже проглядаються сформовані нігтики, а на подушечках пальців, долонях і ступнях чітко проявляється дактилоскопічний малюнок.

Система легень перебуває у фазі активного розвитку, так як малюк в утробі робить вправи, які імітують дихальний процес. Мозок дитини активно розвивається, інтенсивно нарощуючи число нейронних зв’язків. Він уже здатний бачити сни, а спить він досить багато, і уважно прислухається до своїх відчуттів і різноманітним внутрішнім і зовнішнім звукам.

Малюк вже відмінно розрізняє запахи і смаки, тому фахівці особливо на цьому етапі вагітності радять відмовитися від досить різких ароматів. Лак для нігтів, ароматизовану косметику варто прибрати, а при прийнятті душа не рекомендується використовувати пахучі засоби. Для вашої крихітки на цьому терміні сильні запахи є занадто різкими. Занадто різкі запахи можуть змусити хвилюватися малюка і у відповідь на подразник можна отримати суттєвий поштовх в ребра або живіт.

Якщо на початку тижня ще можливо здійснювати дитині перевороти і перекиди, то до її кінця сальто і кульбіти даються насилу і, найімовірніше, зовсім припиняться. Дитина вже досить виросла, що заважає йому вільно переміщатися в животику у мами. Але сил у нього предостатньо, щоб мама відчула на собі його сильні стусани і підпирання в підребер’ї. З цього приводу не варто турбуватися, так як триватиме це недовго, всього кілька тижнів, поки дитина не поміняє положення і опуститься нижче.

Мамочка в очікуванні

В молочних залозах мами стають більшими молочні часточки, що значно збільшують розмір молочних залоз. Крихітні залози, що виробляють жир, пом’якшуючий шкіру сосків, стають більш помітними. Можуть боліти м’язи тіла, так як ваша вага значно збільшилася з активним зростанням малюка. Зростаюча дитина часто стає причиною недосипання, не варто дратуватися з цього приводу, а скористатися порадами фахівців.

Майже 50% вагітних жінок на цьому етапі стикаються з такою проблемою, як риніт вагітних, це найчастіше відбувається у майбутніх матусь, схильних до алергії. У закладеності носа і нежиті без симптомів застуди слід звинуватити гормони – естроген і прогестерон. Саме вони провокують набряк слизової носа і розслаблюють судини і гладкі м’язи. Боротьбу за вільне дихання проводять звичайними способами: промивають ніс фізіологічним розчином, зволожують повітря в приміщенні, зменшують кількість алергенів у вигляді пилу, квітів і тварин, роблять дихальну гімнастику.

Цей час варто присвятити додатковому вивчення корисної інформації про стан організму на цьому етапі, про родовий процес, а також про догляд за новонародженим. Варто підготувати «тривожний чемоданчик» і займатися придбанням всього необхідного для майбутнього малюка. Чим більше ви встигнете до пологів, тим легше вам буде після них. Залучіть до цього процесу рідних і близьких. А якщо батько майбутньої дитини бажає бути присутнім при народженні малюка, про це варто подбати заздалегідь.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.