Чи дозволений Гавіскон при вагітності

Чи дозволений Гавіскон при вагітності
Чи дозволений Гавіскон при вагітності
Найбільш неприємні симптоми токсикозу у вигляді печії і відрижки кислим, які «отруюють» життя вагітної жінки. Високе положення дна матки в останньому триместрі змінює анатомічне положення шлунка, що призводить до запущеності в стравоході його кислого вмісту. Симптоматичним препаратом, що зменшують ці неприємні симптоми, є Гавіскон.

Фармакологічні властивості

Гавіскон – антацидний препарат, створений на основі натрію альгінату, кальцію карбонату і натрію гідрокарбонату. Випускається Гавіскон у вигляді суспензії і жувальних таблеток.

Натрію гідрокарбонат і кальцію карбонат забезпечують олуження кислого вмісту шлунка. Натрій альгінат з кислим субстратом шлункового соку утворює в’язкий гель, який перешкоджає регургітації і захищає стінки шлунка від агресії соляної кислоти. Потрапляючи в незначних кількостях в стравохід, альгінатний гель утворює захисну плівку, оберігаючи тим самим слизову стравоходу від агресії шлункової кислоти.

Оскільки складові компоненти Гавіскона не всмоктуються в кровотік вагітної, то препарат не представляє небезпеки для плода.

Показання

    • Порушення травлення, пов’язане з підвищенням кислотності шлунка.
    • Гастроезофагальний рефлюкс.
    • Відчуття тиску і «важкості» в області шлунка.

Способи застосування

Гавіскон потрібно приймати після їжі, ретельно розжовуючиїх під час прийому. Добова доза не повинна перевищувати 4 таблеток.

ПротипоказанняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.