25 тиждень – Вагітність на двадцять п’ятому тижні

Вагітність на 25 тижні
Вагітність на 25 тижні
Ще трохи малюк підріс і досяг до цього періоду 34-ох сантиметрів, вага його різко збільшилася, більш ніж на 150 грамів і досягла 700 грамів. Досягнення сучасної медицини дійшли до досить високого рівня, що дозволяє виходжувати недоношених малюків, народжених на цьому терміні. Для мам з ускладненнями вагітності це є втішним фактором.

На цьому важливому етапі відбувається дозрівання легеневої тканини, на якій утворюються крихітні бульбашки, схожі на здуті кульки. Найдрібніші бульбашки – альвеоли, неодмінна умова для нормальної роботи дихальної системи. Саме вони відповідають за процес насичення крові киснем. Поки альвеоли готуються до моменту народження, і самий перший подих стане сигналом для початку роботи очищення крові немовляти від вуглекислого газу і насичення киснем.

З ростом мозку удосконалюються нервові зв’язки, а сформоване внутрішнє вухо дозволяє маленькій людині відчувати своє розташування в просторі матки. Можна вже помітити, якій своїй руці малюк надає перевагу, так як ліворукість або праворукість закладається ще при утробному розвитку. Структура кісток стає більш щільною, на даному етапі матусі в раціоні харчування необхідний кальцій. А крихітне сердечко рівномірно і голосно б’ється і, при бажанні, його можна почути, просто пригорнувшись до живота вухом.

«Хто у нас народиться?» – Таке питання вже можна задавати фахівцям на цьому терміні, так як у дівчаток до цього часу вже сформувалася піхва, а у хлопчиків почали опускатися в мошонку яєчка. Але навіть якщо фахівці помиляться зі статтю вашої дитини, то кожен розуміє, що це не може вплинути на безмірну батьківську любов до майбутнього малюка. Він з найперших днів для вас найкращий, будь то хлопчик чи дівчинка.

Ваш малюк потроху продовжує набирати підшкірний шар жиру, завдяки якому червоні і зморшкуваті складки на його шкірі досить скоро перетворяться на ніжну шкірку з приємними дитячими округлостями. Кожен день для малюка є важливим кроком і все більше наближає його вигляд до зовнішнього вигляду новонародженого. Його маленьку голівку вже прикрашають найтонші волоссячка, які вже мають свій колір. Плід на двадцять п’ятому тижні вже реагує на освітлення та звуки. З цим повинна рахуватися та матуся, відгородивши майбутнє чадо від прямих сонячних променів на пляжі та гуркотливої музики.

У нього ростуть нігтики, і крихітні долоні він вже може скласти в кулачки. Його пальчики вже прикрашені дактилоскопічним візерунком, і він спритно намагається вхопити себе за власну ніжку, і це зрозуміло, тому що в такому обмеженому просторі немає місця для іграшок. Час малюк проводить у фазах сну і неспання, до цього етапу у нього вже сформувався індивідуальний режим. Під час сну він не буде вас турбувати перекидами і поштовхами, а пробудження мама відчує вельми відчутним стусаном під дих. Причому слід бути готовим до того, що спати і гуляти матуся і малюк можуть в різний час.

Самопочуття мами

Приставте до животу футбольний м’яч – ось такого приблизно розміру на цьому етапі вагітності матка жінки. Вона сильно тисне на діафрагму, зміщує шлунок, зона підребер’я теж страждає від тиску. Підростаюча дитина стає причиною печії, піднімаючи шлунковий сік вгору. Але це не настільки значні незручності, щоб зіпсувати ваш піднесений настрій перед зустріччю з малюком.

Триває збільшення розмірів грудей, і вони набувають приємну пружність. З них може виділятися липка рідина – молозиво, яку не потрібно видавлювати навмисно, так як стимуляція сосків може викликати скорочення матки і, як результат, передчасні пологи. Варто стежити за кількістю рідини, яка випивається, так як на цьому терміні вагітності вас може турбувати синдром «сухого ока».

Вільний час варто присвятити легким фізичним вправам, пішим прогулянкам, і не втомливим заняттям по дому. Але в усьому варто знати міру, і при виникаючих ознаках втоми, болю і задишки варто припинити всі фізичні навантаження. Не варто довго лежати на спині і сидіти. Спати корисніше і зручніше, звичайно ж, на боці. Ваше тіло ще не сильно змінилося в результаті вагітності, тому саме час влаштувати фотосесію. Ці фотографії займуть найпочесніше місце у вашому сімейному альбомі, а поки ви можете просто насолоджуватися зображенням квітучої жінки в очікуванні дитини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.