19 тиждень – Вагітність на дев’ятнадцятому тижні

Вагітність на 19 тижні
Вагітність на 19 тижні
З кожним днем все більше і більше збільшується животик. Набір ваги відзначається не тільки у вас, а й у вашої дитини. При зростанні в 15 сантиметрів ваша крихітка важить 200 грамів. А руки і ноги набувають пропорції, які ви побачите після народження. У дитини довжина ступні на даний момент складає 2,5 сантиметра.

Ріст і розвиток головного мозку на дев’ятнадцятому тижня тривають. Голівка плоду непропорційно велика, це підтверджує важливу роль головного мозку у повноцінному розвитку дитини. Саме на цьому терміні формуються відділи головного мозку малюка, які відповідатимуть за зір, слух, нюх, дотик, смак. Інтенсивно розвивається центральна нервова система крихти, і утворюються численні зв’язки між нервовими клітинами. Все це відбивається на різній рефлекторній діяльності малюка.
Він вже досить активний і інтенсивно махає руками і рухає ногами. Малюк смокче пальчик, стискає кулачки, гримасує і морщиться, моргає, відкриває ротик, ковтає, гикає, грає з пуповиною. Він реагує на дратівливі звуки, здригається при крику або раптово виниклому шумі, і, навпаки, в тиші він помітно заспокоюється, при звуках спокійної мелодії він перестає пустувати. На цьому терміні ваша майбутня дитина здатна реагувати на світло поворотом голови.

Травна система крихітки продовжує удосконалюватися і готуватися до прийому їжі. Товстий кишечник накопичує первородний кал – меконій, від якого малюк звільниться після народження. Меконій складається з відмерлих клітин шкіри, жовчі, відмерлих клітин травного тракту, які потрапляють в травну систему малюка з проковтнутими навколоплідними водами.

Активно формується підшкірна жирова клітковина, завдяки якій досить скоро шкіра плоду з зморшкуватої і червоної стане гладкою, бархатистою і ніжно рожевою. Підшкірний жир не відкладається по всьому тілу малятка рівномірно, а в першу чергу на грудях, навколо шиї і в області нирок. Як і раніше шкіра покрита товстим шаром первородного змащення, яку виробляють сальні залози, і завдяки лануго (пушок на тілі) утримується на шкірі малюка. Це дозволить зберігати тепло, до повного утворення у малюка підшкірної жирової клітковини і буде охороняти шкіру від роздратування при контакті з навколоплідними водами.

Подушечки пальців рук, стопи і долоні вже набувають індивідуальний малюнок з равликів, завитків і хвиль. На дев’ятнадцятому тижні в організмі дитини відбувається закладка зубів. Дитина багато п’є і часто пісяє, хоч обсяг виділеної сечі і невеликий, в годину близько 2,2 мілілітра. Сеча з навколоплідної рідини через плаценту виводиться в кров матері.

Жінка

Якщо майбутня мама має худорляву статуру, то животик вже помітний для оточуючих. Зростання живота у вагітної жінки призводить до змін постави, вигинаючи поперек вперед, тазові кістки розходяться. Такі зміни можуть стати причиною болів в спині. Фахівці рекомендують використовувати спеціальний, що підтримує спину бандаж, виконувати спеціальні вправи для майбутніх мам.

На дев’ятнадцятому тижня більш виразними стають ворушіння плоду, вже можна почути перші поштовхи. Плід досить активний, часто змінює положення і для жінки це досить відчутно. Поки кількість ворушінь важко порахувати, тому просто достатньо переконатися, що малюк рухається.

Збільшення матки впливає на кишківник, дещо його потіснивши. Органи черевної порожнини трохи здавлені і підняті догори. Пересування їжі гальмується, переварювання ускладнюється і досить часто це стає причиною печії, здуття живота, закрепів. Причиною печії найчастіше стає переїдання, жирна їжа і вживання продуктів, які важко перетравлюються. Регулярне і часте споживання невеликих порцій здорових продуктів позбавлять вас від проблем з травленням.

На цьому етапі вагітна жінка може відчути легке запаморочення. Знижений артеріальний тиск взагалі дуже характерне явище для початкових двох триместрів вагітності. Виною всьому вплив гормону – прогестерону. Якщо у вас низький тиск і час від часу крутиться голова, не варто робити різких рухів. Всі ваші вчинки і рухи на період вагітності повинні бути м’якими, плавними, неквапливими, обережними. Не вставайте різко, не обертайтеся, не стрибайте і так далі. У вас ще буде багато приводів попустувати, коли народиться, а тим більше, піде ваше чадо.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.