Розвиток дитини від 8 до 9 місяців

Розвиток дитини від 8 до 9 місяців
Розвиток дитини від 8 до 9 місяців
Малюка не втримати від дослідження всього навколо! Активність його збільшується з кожним днем. Разом з нею повинна зростати і батьківська пильність. Безперешкодне вивчення світу і безпека – запорука гармонійного розвитку.

Фізіологія дев’ятого місяця

Основне, чого повинна домогтися дитина до цього віку – навчитися сідати без допомоги дорослих. Місяць-два тому не варто було переживати через незграбних безрезультатних спроб сісти. Але якщо до десяти місяців малюк ще не опанував цим навиком – потрібно порадитися з педіатром. Можливо, мають місце неврологічні розлади, які досі ніяк не проявили себе.

Вся енергія зростаючого чоловічка спрямована на освоєння навколишніх територій і на те, щоб робити це якомога більш ефективно. Бажано, з положення стоячи. У вмінні повзати в’юнком крихітці зараз немає рівних, але куди як цікавіше дивитися на все під іншим кутом! Свіже повітря і тривалі прогулянки – ось, що необхідно для повноцінного формування.

Психологія дев’ятого місяця

Дитина багато чого знає, особливо якщо з ним займаються. Назви іграшок, окремих предметів, маму і тата – у всьому він орієнтується. Якщо запитати, де улюблена пірамідка, з великою ймовірністю, він вкаже вірно. Це свідчить про нормальну роботу пам’яті.

Не варто забувати про дрібну моторику. Невеликі детальки, які потрібно перебирати пальчиками, слугуватимуть відмінним «тренажером» для його розвитку. Звичайно ж, не можна залишати малюка без нагляду.

Спільні ігри і розмови дуже важливі. Все, що закладається на даному етапі, примножиться надалі. Як губка, крихітка вбирає всю інформацію, яку надати йому можуть тільки дорослі.

Нові навички

  • Дитина легко сідає і досить довго сидить.
  • Підтягується у опори і встає. Намагається зробити пару-трійку кроків, тримаючись за руку мами чи тата.
  • Швидко реагує на питання «де кубик / пірамідка / м’яч».
  • Якщо попросити його показати на картинці (або ж на обличчі), де знаходиться ніс / рот / вушка, то малюк буде намагатися їх показати.
  • Руки слухаються його. Розірвати папір, розім’яти пластилін – тепер ці дії не викликають складнощів.
  • Все більше відтворює різноманітні інтонації і звуки, наслідуючи мову старших.

Як проводити час з малюком

Крім того, що на перший план виходить основна батьківська місія – забезпечення безпеки маленького першовідкривача, не менше важливим завданням стає придумування, чим би його зайняти. Мамі з татом не варто захоплюватися розстановкою заборон, вони повинні давати крихітці і відчуття свободи. Пара залишених незакритих ящиків з одягом або посудом, що не б’ється, приведуть малюка-дослідника в захват після численних замкнених дверей.

Яскраві і великі іграшки подобаються дітям у цьому віці. Люблять вони, коли ляльки грають у «хованки», ховаючись під ковдрою. Перевірити, куди ж подівся улюблений м’яч – це так захоплююче. Батьки можуть знайомити малюка з різними емоціями, розігруючи невеликі сценки. «Танцююча» плюшева мавпочка або тікаюча собачка зацікавлять і порадують крихітку.

Потихеньку проявляється самостійність підростаючого малюка. Мамі й татові потрібно заохочувати це прагнення, даючи пробувати і управлятися з ложкою каші, і митися мочалкою, і зачісуватися. Це вимагає терпіння, але для гармонійного розвитку – це дуже корисно.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.