Чи можна працювати під час вагітності?

Чи можна працювати під час вагітності?
Чи можна працювати під час вагітності?
Чи здоровою буде ваша дитина після пологів, залежить від перебігу вагітності мами. Місце її роботи також дуже впливає на дитину. Якщо ви на роботі постійно нервуєте, працюєте на шкідливому для здоров’я виробництві або виходьте працювати ночами, задумайтеся про те, щоб залишити таку роботу. Якщо ж робота приносить вам одне задоволення і вона не нервова, то звільнятися через вагітності немає сенсу.

Нормований робочий день не зашкодить вагітним. Але якщо вам доводиться все-одно рано вставати, штовхатися в транспорті, дихати вихлопними газами або постійно нервувати на роботі, це може створити серйозні проблеми зі здоров’ям малюка. Давати організму відпочивати потрібно вже на 3-му місяці вагітності, тому вагітна жінка повинна працювати не більше 6 годин на добу.

Якщо все-таки ви вирішили продовжувати працювати, ви повинні дотримуватися таких правил:

    ● намагатися не нервувати і не переробляти;
    ● якщо у вас сидяча робота, періодично розминайтеся;
    ● правильно харчуйтеся.
    ● періодично перекушуйте, для цього підійдуть сухофрукти, крекери, яблука.

Вагітним не можна працювати зі шкідливими для здоров’я речовинами, працювати на ногах або довго сидіти перед комп’ютером, якщо ваш монітор не обладнано захистом. Забороняється переносити або пересувати тяжкості або працювати ночами. Працювати вночі можна тільки тоді, коли це вкрай необхідно, але на невеликий час. Вагітну жінку не можна примушувати працювати вище норми або відправляти у відрядження.

У кожному разі, якщо робота у вас не важка і керівництво вас підтримує і не навантажує роботою, вам потрібно взяти декретну відпустку за 2 місяці до настання пологів. А ідеальним варіантом було б перед декретом піти у просту відпустку, адже головною вашою метою є народження здорової дитини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.