Розвиток дитини від 6 до 7 місяців

Розвиток дитини від 6 до 7 місяців
Розвиток дитини від 6 до 7 місяців
Шість місяців тому, коли мама почула перший крик свого малюка – їй зовсім не вірилося, що беззахисна крихітка буде так швидко рости, стаючи все більш повноцінним членом сім’ї.

Фізіологія сьомого місяця

Сьомий місяць – це і перший зуб, і перший прикорм. Більшість діточок обзаводиться нижнім різцем саме в цей час, але не варто переживати, якщо цього не сталося. До року дитині доведеться «виростити» цілих 8 зубів. Але швидкість прорізування – показник індивідуальний, нічого не говорить про здоров’я. Порадитися з лікарем потрібно, якщо порушується послідовність появи зубків.

З півроку навіть самим завзятим любителям грудного вигодовування починають вводити прикорм. Тим, хто ще не був знайомий ні з одним з продуктів, рекомендують починати з овочів або каш. Діткам, які вже з чотирьох- і п’ятимісячного віку розширювали свій раціон, на цьому етапі можна спробувати ввести також м’ясні пюре.

Психологія сьомого місяця

У своєму розвитку за півроку малюк проходить такий насичений шлях, який доросла людина не робить уже до кінця життя. На сьомому місяці пора вносити виховні корективи в життя дитини. Зараз він починає усвідомлювати, що кожна його дія знаходить відповідну реакцію у старших. І заохочувати погану поведінку не варто. Зате зі схваленням не треба боятися переборщити. Маленькому члену сім’ї важливо знати, що добре, а що – не дуже. І про це йому розповісти можуть тільки батьки.

Старатися в «осмикуванні» і установці постійних заборон не можна. Вже зараз мама і тато повинні формувати своє ставлення до зростаючої людини. Обмеження свободи і режим «ув’язненого» – вірна дорога до придушення його допитливості і розвитку агресії у відповідь на нескінченні зауваження.

Нові навички

    • Активно вдосконалюється повзання. Малюк впевнено рухається рачки вперед і назад, вибираючи цікавий для нього напрямок.
    • Самостійно сідає. Деякі крихти ще деякий час не опановують цією навичкою, але багато хто вже активно вивчає світ з нового становища.
    • Дитина намагається вставати, чіпляючись за перекладини ліжечка. Особливі здоровані до кінця місяця можуть навіть зробити кілька кроків біля опори.
    • Відрізняє навколишні предмети. Назви речей навколо йому добре знайомі, якщо батьки, звичайно, про це розповідали. Так що він спритно схопить саме ту іграшку, яку його попросили.

Як проводити час з малюком

Йому цікаво все. Мама візьме на руки – почне хапати за вуха і ніс, щосили радіючи. Тактильні відчуття відіграють велику роль в розвитку. Але і різні звуки його цікавлять. Дзвіночки, співаючі ляльки, різні шарудять папірця – все це відразу заволодіває його увагою.

Приходить поступове розуміння взаємодії з іграшками. Малюк знає, що м’яч треба катати, а кілечка нанизувати на пірамідку (правда, порядку надягання він ще не дотримується, сприйняття розмірів прийде пізніше). Від батьків раніше потрібно захоплено розповідати про все, що відбувається навколо.

Головним для семимісячного малюка стає взаємодія з предметами і випробування їх функцій. Мама і тато краще за всіх зможуть показати йому, що робити з іграшками, а дитина натхненно буде наслідувати їх поведінці.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.