Особливості ведення вагітності та підготовки до пологів в США

Особливості ведення вагітності та підготовки до пологів в США
Особливості ведення вагітності та підготовки до пологів в США
Щоб зрозуміти особливості ведення вагітності в Америці, потрібно представляти заокеанську систему охорони здоров’я, яка значно відрізняється від прийнятої в Україні. Сказати точніше, ніякої особливої системи, яка якимось чином відповідає за здоров’я громадян, як у нас в країні, в США не існує. Клініки, госпіталі та приватні лікарі пропонують свої послуги пацієнтам за встановленими розцінками. У більшості американців в пакеті соціальних гарантій мається страховка від роботодавця, яка, в залежності від умов страхування, покриває ті або інші витрати на дослідження, лікування, відновлення, медикаменти та інше. Проживати в США і не мати страховки – задоволення не з дешевих: в цьому випадку доведеться взяти на себе витрати на будь-яку медичну допомогу, крім невідкладної допомоги або обслуговування в безкоштовних клініках, де прийом ведуть сертифіковані медсестри, які мають право виписувати рецепти.

Що стосується допомоги породіллі і ведення вагітності у Сполучених Штатах, картина та ж: жінка отримує комплект послуг, передбачений її страховим полісом. У договорі на страхування може бути прописано певне число відвідувань лікаря, аналізів, УЗД, якщо виникне необхідність у додаткових дослідженнях, то всі витрати будуть оплачені з особистої кишені майбутньої мами.

Спостереження за вагітністю в Штатах не сильно відрізняється від цієї процедури в Україні: дізнавшись про своє становище майбутня мама відвідує лікаря, який бере аналізи, оповіщає про передбачувану дату пологів, дає поради та консультації, в термін робить УЗД та інші процедури. Починаючи з другого триместру відвідування лікаря відбуваються кожні чотири тижні, у третьому – кожні два тижні, починаючи з 36-го тижня – кожні сім днів. Якщо пологи не наступають протягом 14 днів після ПДР, то лікарі найчастіше вдаються до стимуляції.

Вибір клініки і акушерки

Вибір клініки і акушерки
Вибір клініки і акушерки
Професссіональна акушерка або клініка?

У США дуже розвинений інститут акушерства, який являє собою сучасну альтернативу традиційному веденню пологів. Акушерки являють собою особливе незалежне професійне співтовариство: це сертифіковані підготовлені фахівці, які володіють усіма процедурами, пов’язаними з допомогою породіллі. У майбутньої мами завжди є вибір в тому, кого вона хоче бачити поруч із собою в якості помічника в пологах: лікаря та медсестру з клініки або незалежну акушерку. І в одного і в іншого варіанта є свої особливості, тому вибір жінки визначається тільки її особистими перевагами і побажаннями до пологів.

Приватні клініки в США

У США практично немає спеціалізованих пологових будинків, пологи приймають в клініках і шпиталях загальної спеціалізації. Клініку породілля також вільна вибирати до душі.

Серед українських матусь, що приїжджають в США спеціально для того, щоб народити дитину в найбільш популярних приватних клініках, розташованих в регіонах Нью-Йорка, Лос Анджелеса, Солт Лейк Сіті і Майамі, в першу чергу, тому що в цих регіонах досить компактно проживає україномовне населення, і в клініках не рідкість україномовні лікарі. Найбільше майбутніх мам приваблює Маямі – через теплий океан, прибережній клімат і не самих високих цін на житло та медичні послуги. Тут кілька популярних медичних установ пропонують свої послуги у тому числі іноземцям: Broward General Hospital, Memorial Regional Hospital, Jackson North Miami Medical Center та інші. Розцінки та особливості послуг, що надаються найкраще дивитися на сайтах відповідних установ.

Ведення пологів

При настанні перейм жінка відправляється в обрану клініку, попутно оповіщаючи свою акушерку, якщо така заздалегідь вибрана. Після заповнення документів та огляду, породіллю супроводжують в родзал. Для зменшення болю при переймах практично повсюдно застосовується епідуральна анестезія, пологи без епідуральної анестезії швидше виняток з правил. У породіллі є право вибрати кесарів розтин як спосіб розродження незалежно від того, чи є до того об’єктивні медичні показання до оперативного втручання. Кесарів розтин в американських клініках вже давно розглядається як альтернативний вид розродження, за допомогою якого з’являються на світ до чверті всіх немовлят у Штатах. Присутність на пологах чоловіка, партнера і взагалі кого завгодно не забороняється: головне, щоб мамі було комфортно, і якщо їй для цього потрібна команда підтримки, ніхто не буде перевіряти ступінь споріднення присутніх.

Після народження малюка якомога швидше передають мамі, найчастіше, відразу ж прикладають до грудей. Потім дитину оглядає педіатр, і дає висновок про здоров’я новонародженого американця. Якщо ніяких протипоказань немає, то залишившийся до виписки час мама і дитина проведуть разом. Стандартно палати в клініках розраховані на двох мам з дітьми, деякі медичні установи пропонують за окрему платню сімейну кімнату, однак перебування в ній зайву добу обійдеться в додаткові 600-1000 $. Виписка в разі нормальних пологів відбувається протягом 48 годин, а в деяких клініках маму і малюка не протримають у палаті і більше трьох годин після пологів: відпочивати, відновлюватися і обзаводитися навичками спілкування з малюком можна і вдома, а оплачувати зайвий час, проведений в клініці не буде рада жодна страхова компанія.

Пологи в Америці для іноземців

Не секрет, що багато сімей, чий бюджет дозволяє вибирати місце народження майбутнього члена сім’ї, вирішують відправитися на пологи за океан. Незважаючи на удаваний авантюризм цієї ідеї, у пологів в США є очевидні переваги.

Пологи в США: вартість

На жаль, українській безкоштовній системі охорони здоров’я ще дуже далеко до «безсистемної» Америки. До послуг породіллі професійні лікарі, якісне обладнання та медикаменти та індивідуальний підхід, максимально враховує побажання майбутньої мами. Природно, що комфорт і професіоналізм коштують недешево.

Вартість нормальних пологів в клініці США обійдеться близько 3 тис. доларів, кесарів – від 5 тисяч, і ті хто знайомий з розцінками пристойних українських клінік знає, що озвучені ціни цілком порівнянні зі столичними. Якщо додати до основних витрат витрати на переліт, оренду житла, машини, гроші на поточні витрати і оформлення документів, то вийде близько 12-15 тисяч доларів, принаймні, такі цифри озвучують тій мамі, яка зважилася на пологи в Америці, і втілила всю процедуру без посередників. Допомога спеціалізованих компаній в організації пологів в США обійдеться в додаткові 5-10 тис. доларів.

Громадянство США для дитини: інвестиції в майбутнє всієї родини

Особливості ведення вагітності та підготовки до пологів в США
Особливості ведення вагітності та підготовки до пологів в США
Скільки б не коштували пологи в США, рішення жінки народити в Штатах однозначно багато визначить для майбутньої очікуваної дитини. Сполучені Штати Америки на відміну від країн Європи, де медицина також знаходиться на високому рівні, дають усім народженим на території країни дітям громадянство США не залежно від того, громадянами якої держави є його батьки, і на якій підставі вони знаходяться в США. Громадянство України дитина отримає по праву, так як його батьки або один з батьків – громадянин України. Надалі дитина зможе вільно приймати рішення про те де жити і де отримувати освіту, не кажучи вже про те, що перед громадянином двох найбільших держав відкривається безвізова планета.

В даний час привілеїв з отримання громадянства або виду на проживання іноземним батькам громадянина США не передбачено, лише будучи дорослим і прийнявши рішення про життя в Америці, сьогоднішній малюк зможе подати прохання на возз’єднання з сім’єю. У цьому випадку батьки зможуть отримати Green Card і згодом розраховувати на громадянство. Але хто знає, які законодавчі зміни відбудуться найближчим часом і як вони вплинуть на долю дитини і всієї родини, через прийняте колись мамою рішення народжувати в США.1 коментар

  1. Олена

    Ми народжували в Солт Лейк Сіті. Звичайно ж, спочатку розглядали і Майамі, але через жаркий клімат і порівняно високі ціни, обрали Юту. Щодо самих пологів, то все пройшло чудово, американська медицина на високому рівні, а сервіс, мабуть, не порівняти ні з яким у світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.