Лікування і профілактика токсоплазмозу при вагітності

Лікування і профілактика токсоплазмозу при вагітності
Лікування і профілактика токсоплазмозу при вагітності
Токсоплазмоз у вагітних можна виявити тільки лабораторним шляхом і лікування його призначають тільки після діагностики. Перші аналізи на це захворювання потрібно здавати на терміні 13-го тижня. Якщо у вас вже була ця інфекція, то надалі у вас немає ризику появи її знову. Якщо ж ви не переносили раніше цю інфекцію, то вам доведеться здати аналіз повторно на 30-му тижні вагітності. У разі якщо інфекція відсутня, то подальшому контролю вона не підлягає, якщо ж у вас з’явився токсоплазмоз, вам обов’язково призначать терапію.

Лікують токсоплазмоз наступними шляхами:

  ● Якщо у вас виявилася інфекція на першому триместрі, вам призначають Спіраміцин, Піретамін або Сульфадіазин. Але ці медикаменти рекомендовано застосовувати, починаючи тільки з 12-го тижня, щоб не торкнутися плоду. Якщо ви вирішили, що будете робити аборт, препарати можна пити на будь-якому терміні вагітності.
  ● Виявлену на третьому триметрі інфекцію зазвичай лікують Піретаміном.

Якщо у вас виявилася інфекція на першому триместрі, то бажано зробити аборт, так як ця інфекція буде мати дуже важкі наслідки для дитини. Щоб не заразитися токсоплазмозом, вам необхідно дотримуватися таких правил:

  ● якщо у вас є кіт, ретельно стежте за його охайністю і постійно вчасно прибирайте його туалет;
  ● ні в якому разі не цілуйте кішок;
  ● завжди мийте фрукти і овочі;
  ● намагайтеся не вживати в їжу сире м’ясо чи ковбаси.

Захворювання або інфекцію завжди легше попередити, ніж лікувати, особливо в період вагітності, так як будь-яка інфекція негативно позначається на розвитку вашої дитини. Не забувайте про це і стежте за тим, що ви робите і що їсте, щоб народити здорового малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.