Клінічні тести на вагітність

Клінічні тести на вагітність
Клінічні тести на вагітність
Не прийшли вчасно критичні дні. Ось уже й вирвало з ранку, але тест не показує чітко другу смужку. Є й інші симптоми, але все одно сумніви долають – а раптом помилка? І немає нічого. Це ж яке розчарування буде, якщо і цього разу нічого не сталося! Треба сходити в консультацію, вже лікар-то обов’язково побачить і підтвердить вагітність.

Які прояви вагітності побачить лікар?

Крім сумнівних симптомів, що виражаються в суб’єктивних відчуттях жінки або в різних зовнішніх проявах, існують методи, за допомогою яких лікар зможе з великою часткою ймовірності визначити наявність вагітності. Звичайно ж, на візит до лікаря треба йти при затримці менструації хоча б на 4-7 днів. Бажано виконати стандартний тест з ранковою сечею, але сумнівний або негативний результат на тест-смужці далеко не завжди говорить про відсутність вагітності. При огляді лікар побачить такі клінічні симптоми:

1. Зміни молочних залоз

На тлі гормональних змін, обумовлених вагітністю, молочні залози трохи збільшуються в розмірах, змінюється колір сосків у бік потемніння, і можуть бути мізерні виділення молозива із сосків.

2. Зміна кольору шийки матки

При огляді в гінекологічному кріслі лікар зверне увагу на стан піхви і шийки матки. Як правило, при наявності вагітності шийка стає синюшною, причому часто це буває чітко виражена цианотична пляма поруч з цервикальним каналом. Слизова оболонка статевих губ і піхви стає рихлою і синюшною.

3. Зміни матки

Коли жінка перебуває в гінекологічному кріслі, лікар за допомогою дворучної пальпації може помітити ряд непрямих ознак, які вказують на наявність характерних для вагітності змін:

    – Збільшення розмірів матки, яка на ранніх термінах може змінитися незначно;

    – М’яка консистенція плодовмістилища, особливо в області переходу матки в шийку;

    – Неправильна форма і об’єм, коли один з кутів матки випинається, стає більше або утворюється гребіневидний виступ;

    – Реакція матки, коли у відповідь на пальпацію відбувається незначне м’язове скорочення.

4. Зміни в придатках

Під час огляду лікар обов’язково оцінить стан яєчників і труб справа і зліва. Іноді можна помітити невелике збільшення розмірів яєчника з одного боку, що свідчитиме про наявність так званого жовтого тіла. Це утворення на яєчнику забезпечує збереження вагітності. Досвідчений лікар завжди зможе помітити ознаки, що вказують на позаматкову вагітність. Потрібно розуміти, що жодна жінка не застрахована від цієї ситуації, коли є ознака вагітності, а плід розвивається в матковій трубі.

Буває так, що на тлі маленького терміну вагітності лікар при огляді не може на 100% підтвердити зародження нового життя. У цьому випадку треба проводити додаткові дослідження.

Які є додаткові тести?

1. Температура в прямій кишці

Вимірювання базальної температури треба виконувати в ранкові години з допомогою ртутного градусника, який вводиться в анус приблизно на 5 см на 10 хвилин. Треба робити вимірювання кілька днів, і якщо температура щоразу перевищує 37 градусів, то можна впевнено припускати наявність вагітності.

2. Оцінка натягу слизу

Слизові виділення з цервікального каналу при вагітності будуть у незначній кількості і цей слиз не тягнутиметься, коли лікар буде брати мазок шпателем.

3. Кольпоцитологія

У мазках, взятих з піхви, можна визначити співвідношення клітин слизової оболонки, яке характерно для вагітності. Так званий каріопікнотичний індекс може побічно вказати на наявність вагітності.

4. Визначення ХГЛ в крові

Найбільш інформативний і точний метод лабораторної діагностики, при якому в венозній крові визначається кількість специфічного гормону хоріонічного гонадотропіну. ХГЛ з’являється в крові у вагітної жінки і його кількість поступово наростає. Причому по динаміці наростання гормону можна визначити реальний термін вагітності.

5. Ультразвукове дослідження

Сучасні високотехнологічні зміни в медицині дозволяють при будь-якій ситуації виконати УЗД органів малого тазу, коли лікар за допомогою апарату може побачити в матці вагітність. Зокрема, при УЗ обстеженні лікар знайде в плодовмістилищі плодове яйце, і навіть на маленькому терміні можна оцінити серцебиття плода, що є безперечною ознакою вагітності.

Весь комплекс ознак, що вказують на вагітність, складається з різних симптомів, частина з яких дужа сумнівна, і навряд чи зможе достовірно підтвердити наявність плода в матці. Однак досвідчений і уважний лікар, при наявності затримки менструації і сумнівному результаті тест-смужки, за непрямими симптомами може виявити вагітність при маленькому терміні. Якщо додатково до цього здати кров на ХГЛ, то впевненість у зародженні нового життя буде стовідсотковою. УЗД на маленькому терміні вагітності бажано без необхідності не виконувати, тому що ультразвукові хвилі можуть надати негативну дію на плід. Необхідність УЗД на маленькому терміні виникає тільки при ризику ускладнень (симптоми ускладнень вагітності, загрозливий аборт, позаматкова вагітність).



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.