Герпес під час вагітності

Герпес під час вагітності
Герпес під час вагітності
Вірус простого герпесу відноситься до групи TORCH-інфекцій, які об’єднують через їх потенційну небезпеку для плоду, що розвивається. Але це не означає, що «застуда» на губах жінки, яка чекає малюка, є приводом для переривання вагітності або підготовки до чогось найгіршого. На ймовірність розвитку ускладнень впливають багато факторів.

Герпес на губах

Специфічні герпетичні висипання на обличчі з’являються, як правило, при ослабленні імунітету. Під час вагітності опірність організму жінки всьому чужорідному значно знижується, щоб зберегти зародження життя. Тому ризик виникнення герпесу у майбутніх мам дуже високий, але найбільше значення має навіть не цей ризик, а те, чи є інфікування первинним.

Якщо жінка мала «застуду» на губах до вагітності, в її організмі вже утворилися захисні антитіла, які утримують інфекцію «в узді» і не дають їй потрапити до плоду. На пізніх термінах ці речовини (імуноглобуліни) передаються і малюкові, тому ризик виникнення якихось відхилень у нього мінімальний.

Коли ж герпетичні висипання з’являються вперше саме під час вагітності, можливість проникнення вірусу до дитини дуже висока. На ранніх термінах вагітності зараження плоду може закінчитися його завмиранням, викиднем або вадами розвитку. Інфікування герпесом в останньому триместрі загрожує передчасними пологами, патологією плаценти.

Герпес статевих органів

Враження статевих органів у разі первинного інфікування мами герпесом створює ще більшу небезпеку для малюка, так як проникнення інфекції до плоду можливо і через плаценту, і висхідним шляхом (через піхву, шийку матки). Крім того, поява висипань безпосередньо перед пологами може викликати зараження дитини при його контакті з родовими шляхами жінки. У таких діток розвивається вроджена форма герпетичної інфекції.

Як повинна себе вести вагітна жінка

Для майбутньої мами важливо:

    • уникати великих скупчень людей, де можна «підхопити» герпес та ГРВІ, повноцінно відпочивати, спати і харчуватися;
    • вчасно здавати всі аналізи (особливо на TORCH-інфекції) і проходити ультразвукові дослідження;
    • у разі появи специфічних висипань на обличчі або статевих органах звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням.

Протигерпетична терапія не протипоказана при вагітності, але краще її провести ще до зачаття. Для цього жінка повинна проконсультуватися з гінекологом і пройти разом з чоловіком всі необхідні дослідження заздалегідь, щоб максимально убезпечити здоров’я свого малюка в майбутньому.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.