Чи можна жувати жуйку під час вагітності?

Чи можна їсти жуйку під час вагітності?
Чи можна їсти жуйку під час вагітності?
Освіжити дихання, закинувши пару жувальних подушечок в рот, здається такою звичайною дією. Але давайте розглянемо, чи можна жуйку вагітним, і чи не варто відкласти деякі звички хоча б на період виношування і годування?

Однозначний мінус жувальної гумки – це те, що вона може стати причиною руйнування пломб та інших стоматологічних конструкцій. Жуйка «приклеюється» до щелеп, а «відлипнути» може разом з недавно зробленою коронкою. А під час вагітності лікування зубів – захід проблематичний через труднощі застосування наркозу. Так що краще утриматися від її вживання хоча б для того, щоб зайвий раз не турбувати стоматолога і себе.

Тепер заглянемо в склад. Він у великій кількості рясніє складними назвами речовин. Одним з основних компонентів є цукрозамінники. Наприклад, сорбітол виконує послаблюючу дію, викликає метеоризм і біль в животі. А про аспартам давно ведуться суперечки, які розділили громадськість і вчених на два табори. Одні кажуть, що він абсолютно нешкідливий, а інші приписують йому навіть канцерогенні властивості. До того ж продуктом його розпаду є метанол, який легко проникає крізь плаценту і може порушувати розвиток плоду.

Основа жуйки – це латекс, що вважається безпечним. Але іноді він викликає алергічну реакцію (як у майбутньої мами, так і у дитини). Багато з барвників, антиоксидантів, загусників і стабілізаторів вважаються потенційно небезпечними речовинами, які можуть негативно впливати на нирки, печінку, гормональну функцію, підвищувати втомлюваність та інше.

Так, в жувальній гумці всі ці інгредієнти містяться в мінімальній кількості. Але якщо ви яку ніч прокидаєтеся з думкою про жадану подушечку, то вже краще побалуйте себе звичайними солодощами. Тому що навіть потенційна загроза вашому здоров’ю та розвитку малюка все-таки залишається загрозою. Так що краще жуйку вагітним не вживати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.