Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чи можна жувати жуйку під час вагітності?

Чи можна їсти жуйку під час вагітності?
Чи можна їсти жуйку під час вагітності?
Освіжити дихання, закинувши пару жувальних подушечок в рот, здається такою звичайною дією. Але давайте розглянемо, чи можна жуйку вагітним, і чи не варто відкласти деякі звички хоча б на період виношування і годування?

Однозначний мінус жувальної гумки – це те, що вона може стати причиною руйнування пломб та інших стоматологічних конструкцій. Жуйка «приклеюється» до щелеп, а «відлипнути» може разом з недавно зробленою коронкою. А під час вагітності лікування зубів – захід проблематичний через труднощі застосування наркозу. Так що краще утриматися від її вживання хоча б для того, щоб зайвий раз не турбувати стоматолога і себе.

Тепер заглянемо в склад. Він у великій кількості рясніє складними назвами речовин. Одним з основних компонентів є цукрозамінники. Наприклад, сорбітол виконує послаблюючу дію, викликає метеоризм і біль в животі. А про аспартам давно ведуться суперечки, які розділили громадськість і вчених на два табори. Одні кажуть, що він абсолютно нешкідливий, а інші приписують йому навіть канцерогенні властивості. До того ж продуктом його розпаду є метанол, який легко проникає крізь плаценту і може порушувати розвиток плоду.

Основа жуйки – це латекс, що вважається безпечним. Але іноді він викликає алергічну реакцію (як у майбутньої мами, так і у дитини). Багато з барвників, антиоксидантів, загусників і стабілізаторів вважаються потенційно небезпечними речовинами, які можуть негативно впливати на нирки, печінку, гормональну функцію, підвищувати втомлюваність та інше.

Так, в жувальній гумці всі ці інгредієнти містяться в мінімальній кількості. Але якщо ви яку ніч прокидаєтеся з думкою про жадану подушечку, то вже краще побалуйте себе звичайними солодощами. Тому що навіть потенційна загроза вашому здоров’ю та розвитку малюка все-таки залишається загрозою. Так що краще жуйку вагітним не вживати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.