9 тиждень – Вагітність на дев’ятому тижні

Вагітність на 9 тижні
Вагітність на 9 тижні
З дев’ятого тижня стартує третій місяць вагітності, який характеризується початком рухової активності малюка.

Дитина

На цьому етапі спинка ембріона починає вирівнюватися. Голівка залишається непропорційно великою і притиснутою до грудей. Головний мозок інтенсивно розвивається. На цьому тижні стартує формування мозочку (частина мозку, відповідальна за забезпечення координації рухів). Виконується установка мозкової частини надниркових залоз (потім вона буде виробляти гормон – адреналін).

На терміні дев’яти тижнів вагітності очі малюка, хоч і затягнуті мембраною, але вже досить нормально сформовані. У ембріона вже розвинулися м’язи, і він потроху починає рухатися. Його мимовільне ворушіння може підтвердити тільки УЗД. У малюка продовжують оформлятися кінцівки: ручки розвиваються дещо швидше в порівнянні з ніжками. На долоньках-листочках вже злегка розрізняються пальчики, що пов’язано з поступовим зникненням перетинок між ними. За допомогою плаценти відбувається доставка харчування від матері до малюка і повернення їй відпрацьованих продуктів. Протягом дев’ятого тижня вагітності дитина може збільшитися у вазі до 4 г і підрости до розміру 30 мм.

Організм матері

Виношування нової людини – це шлях до продовження людського роду і найгуманніша місія на Землі, а також нелегка робота, яка змушує жінку набратися терпіння і самовладання. Протягом дев’ятого тижня у неї можуть тривати такі симптоми, як нудота, блювання, підвищена стомлюваність, можливі навіть запаморочення. По жіночій фігурі визначити вагітність поки що складно. Але сама жінка вже може відчути зміни – шкіра стає набагато рівнішою і більш гладкою; волосся перестає засмалюватися і голову можна мити рідше, ніж раніше; молочні залози набухають, стають більш чутливими. У рідкісних випадках можлива поява характерних жовтуватих виділень з піхви, що не повинно викликати занепокоєння, оскільки таке явище нормальне і природне.

На дев’ятому тижні може відбутися так, що у жінки на грудях стають помітні підшкірні вени (наприклад, як блакитна сіточка). Це сигналізує про те, що, швидше за все, стінки кровоносних судин мають схильність до розширення. Найчастіше така проблема повторюється при більш пізньому терміні.

Заходи з попередження розширення вен

Для зменшення розширення вен виконують наступне:

    ● Бюстгальтер повинен бути підібраний з урахуванням можливості забезпечення хорошої підтримки молочних залоз.
    ● Необхідно уникнути виконання важкого фізичного навантаження (підняття тяжкості, занадто великої напруги м’язів, складових черевного пресу).
    ● Виключити зайве тривале стояння або сидіння на одному місці. Для цього можна збільшити час прогулянок на свіжому повітрі. Але якщо жінка сидить або лежить занадто довго, то обов’язково треба надати її ногам піднесене положення.
    ● Необхідна консультація лікаря щодо можливості використання спеціальних еластичних колготок або панчох, які сприяють полегшенню руху крові в судинах нижніх кінцівок. Такі панчохи зможуть зменшити навантаження на підшкірні вени.
    ● Використовувати вітамінні препарати. Такі вітаміни, як С і Р сприяють зміцненню стінок кровоносних судин і зменшують їх надмірне розширення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.