Розвиток дитини від 3 до 4 місяців

Розвиток дитини від 3 до 4 місяців
Розвиток дитини від 3 до 4 місяців
Коли народжується маля, всі педіатри тільки й кажуть: «дорости до трьох місяців, там буде простіше». Заповітний рубіж пересічений, що ж чекає за ним дитину?

Фізіологія четвертого місяця

Кроха дорослішає, але вага буде набиратися тепер не так багато, як до цього. З кожним новим місяцем цифра прибавки ставатиме менше. Зростання не загальмується. Два-три сантиметри увись (або в довжину, поки немовля ще навіть не навчився сидіти) щомісяця буде забезпечено. Всі органи маленької людини формуються з різною швидкістю. Пропорції тіла поступово вирівнюються і стають гармонійними. Забувається образ смішного пуголовка, яким він був при народженні, коли діаметр голови значно перевищував обхват грудей.

В цей час інтенсивно починають рости волосся і нігті. Деякі діти аж до року не радують батьків пишними кучерями, але, в будь-якому випадку, зрушення вже є. Потихеньку заростають «потертості» на потилиці, малюк більше намагається перевертатися і перестає постійно елозити їм по поверхні. Швидко відростають нігті, батькам необхідно стежити за ними і вчасно зістригати, незважаючи на обурення дитини.

Психологія четвертого місяця

Їжа і сон, звичайно, не відійшли на задній план, але у малюка з’явилося набагато більше часу для спілкування та пізнавання світу. Він починає активно усвідомлювати свою потребу в контакті з батьками. Кроха в захваті від бесід: посміхається і видає все більше число нових звуків, особливо радуючи улюлюканням і агукання.

Неспання може розтягуватися на півтори-дві години. Давайте немовляті трохи побути одному, якщо він захопився вивченням іграшок. Надовго залишати його в ліжечку не варто, саме зараз він сильно потребує уваги.

Нові навички

    • Ближче до кінця 4-го місяця він стає більш самостійним: без допомоги перевертається на животик і назад. Малюк запросто відриває від поверхні груди і плечі, спирається на ручки і допитливо крутить головою, лежачи на животі. Педіатри, в основному, в цей час призначають перший сеанс масажу. Подібні оздоровчі та загальнозміцнюючі процедури будуть дуже корисними;

    • Завершується початкове формування органів зору. Дитина розглядає нові іграшки, розрізняючи їх колір, вміє фокусувати погляд;

    • Розвивається слух. Діти дуже чуйно сприймають музичний фон і будь-які шуми, намагайтесь не ставити гучну або дратівливу мелодію, остерігайтеся різких звуків, вони можуть сильно налякати малюка;

    • На новий рівень виходить розвиток тактильних відчуттів. Кроха, не зволікаючи, тягне будь-який предмет до рота.

Як проводити час з малюком

Великі яскраві іграшки з різних матеріалів, текстур, що шарудять або вібруючі – такі предмети сподобаються дитині і посприяють розвитку моторики. Любить він і розглядати обличчя. Бажано мати кілька усміхнених ляльок, можна зробити саморобні кубики з паперу з різноманітними емоційними пичками. В день 2-3 години сміливо присвячуйте прогулянкам, свіже повітря заспокоїть і допоможе крихітці міцно заснути.

Основним завданням всіх мам і тат залишається підтримка інтересу до світу і нових відчуттів. Знайомте його з усім оточуючим, але будьте акуратні, достаток інформації його втомить. Пам’ятайте, попереду ще багато часу для відкриттів, але починати можна вже зараз.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.