Які є стадії розвитку плаценти і ступінь її зрілості?

Які є стадії розвитку плаценти і ступінь її зрілості?
Які є стадії розвитку плаценти і ступінь її зрілості?
Питання про стадії розвитку плаценти і про ступені її зрілості також є дуже важливим під час вагітності. Плацента є одним з найдивовижніших органів в організмі жінки. Вона з’являється тільки під час вагітності і є життєво необхідним органом для майбутньої дитини аж до його народження. Правда, після народження, плацента перестає бути потрібною.

За час вагітності цей орган проходить через кілька стадій розвитку – формування, зростання, зрілість і, потім, старіння. На кожному з етапів плацента виконує свою функцію.

Цікаво, що на перших етапах, коли плацента формується, гени батька важливіше, ніж гени матері. А стадії розвитку плаценти такі: на другому тижні розвитку дитини вона починає утворюватися. Потім, близько шести тижнів відбувається її прискорене формування, або іншими словами плацентарія, вже до дванадцяти тижнів плацента має чітко виражену форму диска. Після цього, до кінця третього триместру, плацента підходить до стадії зрілості, потім вона «старіє». На всіх стадіях свого розвитку вона допомагає малюкові, захищає його.

Що стосується ступенів зрілості плаценти, виділяються чотири етапи:

    ● 0-ва ступінь зрілості. У нормальному стані до тридцяти тижнів. Структура плаценти однорідна.
    ● 1-ша ступінь зрілості. Розвивається в період з двадцять сьомого до тридцять четвертого тижня. Тканини плаценти починають наповнюватися окремими ехогенних включеннями, структура плаценти трохи волокниста.
    ● 2-га ступінь зрілості. Період – з тридцять четвертої по тридцять дев’ятий тиждень вагітності. Волокнистість збільшується.
    ● 3-тя ступінь зрілості. Період – після тридцять сьомого тижня. Хоріальна мембрана звивиста, структура плаценти стає часточковою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.