Які ознаки анемії при вагітності і чим вона небезпечна?

Які ознаки анемії при вагітності і чим вона небезпечна?
Які ознаки анемії при вагітності і чим вона небезпечна?
На сьогоднішній день анемія є найголовнішим захворюванням вагітних жінок. Як правило, анемія супроводжується дефіцитом заліза і зниженим гемоглобіном, який у відповіді за приплив кисню до органів, а також при анемії знижена кількість еритроцитів. Розрізняють три ступені тяжкості анемії – легка, середня і важка. Перша ступінь тяжкості ніяк себе не проявляє, симптомів практично немає. Єдиний симптом – це занадто бліда шкіра. Так як анемія в період вагітності досить небезпечна штука, необхідно заздалегідь вживати заходи.

Дуже часто це захворювання починає проявляти себе на другому триместрі вагітності, так як потреба організму в залізі дуже зростає. Анемія вимагає обов’язкового лікування, так як вона може мати дуже неприємні для вагітної наслідки, такі, як токсикоз на пізніх термінах або передчасні пологи. Під час пологів у вас може відкритися сильна кровотеча, а після пологів може виникнути проблема з виробленням молока. Для майбутньої дитини ваша анемія також небезпечна, оскільки він не буде отримувати достатню кількість поживних речовин і кисню. Ваша дитина може народитися дуже слабкою, з нерозвиненим імунітетом, тому може бути підданою різним інфекціям. У малюка може розвинутися також гіпоксія або гіпотрофія.

Основними ознаками анемії є слабкість, підвищена стомлюваність, сухість шкіри і запаморочення. Якщо форма анемії важка, вона супроводжується випаданням волосся, іноді трапляються непритомність, а також прискорено б’ється серце. Також при анемії можуть зустрічатися сідеропенічний синдром. Виявляються вони таким чином: шкіра дуже бліда і лущиться, волосся дуже сухе і ламке. Також у вас можуть з’явитися дивні пристрасті в їжі, наприклад, вам дико може захотітися поїсти крейди, землі або сирої картоплі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.