Вертикальні пологи

Вертикальні пологи
Вертикальні пологи
Сестра розповідала, як це здорово. Зручне положення, хороший упор ногами і захоплення руками, що дає можливість добре тужитися в пологах. Вона говорила, що за три потуги народила малюка. Напевно, потрібно поговорити з лікарем, щоб теж народжувати у вертикальному положенні.

Вертикальні пологи: як це відбувається?

При такому вигляді розродження, як у першому, так і в другому періоді пологів, жінка може приймати ту позу, яка найбільш оптимальна. До слова сказати, саме так і народжували наші предки – навпочіпки або в напівприсіді. Таким чином народжують і зараз в тих куточках планети, де немає цивілізації в нашому розумінні цього слова.

Якщо в першому періоді все зрозуміло і просто, то для періоду потуг потрібно розуміти, що при знаходженні жінки у вертикальному положенні будь-які ускладнюючі моменти під час родового акту можуть призвести до сумних наслідків через те, що у лікаря не буде можливості за кілька секунд надати потрібну допомогу.

Вертикальні пологи: які повинні бути умови?

1. Нормальні фізіологічні пологи

І лікар, і жінка повинні бути впевнені в тому, що в процесі народження дитини не відбудеться ніяких непередбачених ситуацій. На 100% гарантувати це неможливо, але хоча б ризик повинен бути мінімальним.

2. Підготовлений персонал

Так, як би наївно це не прозвучало, але лікар і акушерка повинні вміти надавати допомогу при знаходженні жінки у вертикальному положенні. На жаль, це є далеко не скрізь.

3. Спеціальне крісло

Звичайно ж, це зовсім не обов’язково, але вертикальні пологи у спеціально сконструйованому для цього кріслі дадуть в рази більше можливостей і для матері, і для акушерки.

4. Готовність до зміни положення

Жінці потрібно бути готовою в будь-який момент перемістити тіло в лежаче положення. Незалежно, що в цей момент відбувається. Часом втрачені секунди створюють масу проблем для жінки і дитини.

Вертикальні пологи: які показання та протипоказання?

При деяких ситуаціях в акушерстві народжувати вертикально просто необхідно. Наприклад, при міопії високого ступеня і ризик відшарування сітківки. Як правило, при цій патології виконується кесарів розтин, але якщо операцію з якихось причин проводити не можна, то в пологах така жінка народжує у вертикальному положенні. Це дозволяє зберегти їй зір. Ще одна ситуація – серцеві захворювання, при яких потрібно народити швидко і без навантаження на судинну систему.

Неможливі вертикальні пологи при всіх ускладненнях вагітності, які будь-яким чином можуть порушити природний хід подій під час родового акту. Це передчасні пологи, неправильне положення плоду, передлежання плаценти, хвороби внутрішніх органів у жінки, будь-яке страждання плода гіпоксичного характеру, ризик травматизації жінки і плоду.

Вертикальні пологи: які плюси і мінуси?

Так, треба визнати, що жінці в положенні навпочіпки або в напівприсіді, народжувати значно легше. Вона може вільніше дихати, у неї в потугах добре працюють м’язи черевної стінки, спини і ніг. Під дією сили тяжіння малюк швидше проходить по родових шляхах, а тазові кістки ширше розходяться, пропускаючи дитину. Не варто забувати про те, що не відбувається здавлення аорти і нижньої порожнистої вени. Це знижує навантаження на судинну систему жінки і не порушує кровообігу між мамою і малюком.

З мінусів потрібно відзначити:

    – Незручність для медичного персоналу;

    – Складність контролю за серцебиттям малюка в потужньому періоді;

    – Неможливість знеболювання пологів з використанням епідуральної анестезії;

    – Ризик розривів піхви і промежини при занадто швидкому проходженні дитини по родовому каналу.

Жінка може припускати або хотіти вибрати варіант вертикальних пологів, але тільки лікар визначає, яким чином буде народжувати жінка. Варто заздалегідь проконсультуватися з лікарем, щоб не плекати ілюзій щодо методики розродження.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.