41 тиждень – Вагітність на сорок першому тижні

Вагітність на 41 тижні
Вагітність на 41 тижні
Ось він і настав, довгоочікуваний термін, призначений лікарями, і батькам хочеться скоріше побачити свого малюка, а зустріч все затягується. Причин засмучуватися немає, так як тільки 4 відсотки пологів відбуваються в точно призначений термін. Решта вагітних народжують у межах однієї або двох тижнів раніше, чи пізніше призначеної дати. Такі плаваючі строки є нормою, не рахується переношування і не викликає серйозного занепокоєння у фахівців.

Малюк до цього часу вже повністю сформований, і готовий до зустрічі зі світом. Розвинені системи та органи, триває лише накопичення жиру. Практично скрізь зникло сировидне мастило, залишившись лише на тих ділянках, які відрізняються ніжною шкіркою і особливо потребують захисту – в пахвових западинах і паху. Спостерігається перистальтика кишкника і нижні його відділи можуть накопичувати первородний кал. Ріст волосся і нігтиків на руках і ногах триває, і цілком імовірно після народження вони відрізнятимуться значною довжиною.

Розділяючі кров малюка і матусі оболонки стають більш проникними, пропускаючи великі молекули, що дозволяє компонентам імунної системи проникати з крові матері в кров плода, забезпечуючи його надійним захистом від численних хвороб, до яких у дорослих вироблений імунітет. І нехай зменшення рухової активності вас не турбує, так як з ростом дитини місця для вільного руху все менше і в таких скрутних обставинах не дуже то й порухатися. Щоб не турбуватися даремно, періодично варто перевіряти активність малюка, ведучи при цьому підрахунок його рухів протягом тридцяти хвилин. Якщо ви нарахували більше десяти ворушінь, причин для занепокоєння немає.

Народити дуже хочеться

Отже, якщо термін вашої вагітності перевалив за кордон в сорок тижнів і вже позаду страхи передчасних пологів, залишається тільки терпляче чекати. Сумка в пологовий будинок вже давно і тоскно чекає своєї години, дитячі речі чекають господаря, а всі рідні та близькі в п’ятдесятий раз отримали всі цінні вказівки, і вкотре проведена репетиція правильного дихання і масажу при пологах. Ви готові у всеозброєнні зустріти новий етап вашого життя – материнство, а пологів все немає. І вже настільки страшно стали дратувати наполегливі дзвінки знайомих і друзів, що телефон хочеться вимкнути.

На цьому етапі спокій найважливіший, тим більше що причин для занепокоєння медики не бачать. Дата пологів є завжди тільки передбачуваною, орієнтовною і, з великою часткою ймовірності, не завжди точною, оскільки залежить від багатьох факторів: довжини циклу, терміну виходу з яєчника яйцеклітини, часу запліднення. А так як по-справжньому переношення (пролонгована вагітність) явище не часте, то шанси потрапити в її число мінімальні. І навіть якщо раптом ваша вагітність затягнеться, то запевняю вас, вагітною ви не залишитеся, бо для цих випадків медицина ефективно використовує методи стимуляції або кесарів розтин.

Причини затримки

Імовірність більш тривалої вагітності, що перевищує 40 тижнів, може бути пов’язана з цілим рядом причин. Якщо ви відноситеся до першонороджуваних, вік яких перевищує 30 років, якщо спостерігаються ендокринні захворювання, наприклад ожиріння, запальні процеси репродуктивної сфери, особливості імунної системи, то цілком імовірно, що термін вашої вагітності триватиме довше. Але це тільки припущення, а часто визначити справжню причину переношування буває дуже складно. Початок пологової діяльності визначається цілою низкою чинників, але все ж головна роль відведена самому довгоочікуваному учаснику.

Якщо тривалий термін вагітності у вас викликає побоювання, то ретельний медичний контроль стану плода зможе розсіяти ваші тривоги. Якщо медичні працівники пропонують медикаментозну стимуляцію, то погодитися варто. Якщо ж ніяких медичних приписів немає, то дозвольте природі самій все вирішити. Дивіться на ситуацію, що склалася з оптимізмом і насолоджуйтеся процесом очікування, прогулюючись в парку, вечеряючи в ресторані, займаючись сексом. Налаштуйтеся на краще і не квапте штучно таку бажану зустріч.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.