39 тиждень – Вагітність на тридцять дев’ятому тижні

Вагітність на 39 тижні
Вагітність на 39 тижні
Фінішна пряма – 39 тиждень вагітності. Більшість речей придбано, упаковано і чекають своєї години. Залишилося чекати зовсім небагато, але це вже скоріше за все не тяжке очікування, а бойовий настрій. Настрій піднесений і раптові пологи не застануть зненацька. Малюк, схоже, теж поділяє ваш настрій і активно штовхає вас ніжкою, відповідаючи на ваш голос, можливо, він теж не проти з’явитися на світ саме на цьому тижні.

Він зручно розташувався головкою вниз і зігнув ніжки в колінах. Йому вже досить тісно, так як малюк важить приблизно 3200 грамів і не збирається зупинятися на цих показниках. Всі його системи та органи готові самостійно функціонувати поза межами маминого животика. Його шкіра майже втратила більшу частину пушкового волосся, за рідкісним винятком складок. Існує можливість що меконій, первородний кал, може вже виявитися в навколоплідних водах. Коли відбувається подібне нетримання, дитина народжується в зеленуватому слизу, але переживати не варто, кваліфікований персонал відмінно справляється з подібними проблемами.

Нігтики на руках і ногах підросли, шкіра набула блідо-рожевий чудовий відтінок, а голову прикрашає ніжне волосся. Очі малятка вже здатні фокусуватися на відстань до 30 сантиметрів, а чи потрібно більше, адже мамине обличчя так близько при годуванні. крихітка вже реагує на рух і мелькання, а його легені вже готові дихати повітрям, але в животі у мами поки можна дихати за допомогою плаценти і пуповини. Існує правда невелика ймовірність, що пуповина зав’яжеться у вузол, або обернеться навколо шийки. Але це вирішується, а поки все прекрасно, і вона, як і раніше, продовжує забезпечувати немовлятко поживними речовинами, а він, у свою чергу, рости і набирати вагу.

Зміни в організмі мами

На цьому терміні вагітності шийка матки коротшає і розкривається, а сечовий міхур значно страждає, відчуваючи сильне навантаження і тиск, що змушує нашу матусю в будь-якому місці шукати туалет. Протягом цього періоду матка ненадовго може приходити в тонус, скорочуючись більш часто, але це недовго триває, це генеральна репетиція перед головним виходом. Не варто панікувати, в пологовий будинок їхати ще не час. З9-й тиждень може закінчитися пологами, але це тільки в тому випадку, коли перейми, що посилюються, стануть інтенсивніше, лопається навколоплідний міхур, і можуть спостерігатися кров’янисті виділення.

А поки нічого цього немає, можна легко зітхнути, бо плід усе глибше занурився в таз і дно матки опустилося. З9-й тиждень може характеризуватися підвищеним апетитом і рідким стулом. Краще стежити за своїм харчуванням, не навантажуючи шлунок, та й зайві кілограми вам ні до чого. Щоб виключити набряки не варто сидіти або стояти тривалий час в одній позі, лікарі рекомендують міняти положення тіла кожні 15 хвилин, та й хто так довго всидить, будучи вагітною. Харчування має бути збалансованим, бажано з мінімальним вмістом солі.

Спокій і обережність

Ваш емоційний стан не можна назвати врівноваженим, нордичним і спокійним. Вас легко вивести з рівноваги навіть тоді, коли і приводу зовсім немає. Скандал на порожньому місці, сміх крізь сльози, докори сумління і знову образи. Все упереміж і на межі фолу, але цього не варто лякатися, при грамотному поясненні ваші близькі вас зрозуміють і пробачать. Самим кращим проведенням часу в цей період будуть часті прогулянки, здоровий сон і позитивні емоції, ходіть на виставки, в театр, читайте, гуляйте в сквері, доставляючи радість собі, ви готуєтеся до серйозних випробувань.

Не зайвим буде нагадати, що всілякі поїздки на будь-яких видах транспорту виключені й заборонені. Навіть якщо ви навчений досвідом водій, стрес на дорогах не потрібен ні вам, ні вашому майбутньому малюкові. Залізничний транспорт і авіація можуть стати провокуючим фактором для початку родової діяльності. Якщо ви дбаєте про вашу дитину, не піддавайтеся ризику. Лірична музика, приглушене світло, зручна постіль, свіже повітря, тепла ванна, ароматна піна, добре кіно – ось що допоможе вам розслабитися і відволіктися. Вам зараз можна все, в межах розумного, звичайно. Набирайтеся сил, бо дуже скоро вони вам знадобляться.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.