31 тиждень – Вагітність на тридцять першому тижні

Вагітність на 31 тижні
Вагітність на 31 тижні
Вага дитини наближається до 1600 грамам, а зростання до 40 сантиметрам. Продовжує формуватися шар підшкірного жиру, завдяки чому перестають просвічуватись крізь шкіру кровоносні судини, і шкіра малюка набуває замість червоного рожевий відтінок. Нігтики вже доросли до кінчиків пальців, а з накопиченням м’язової маси плід все більш стає схожим на маленьку людини.

Головний мозок малюка активно продовжує розвиватися, нервові клітини прекрасно функціонують, відбувається утворення необхідних нервових зв’язків. На цьому терміні очі малюка вже здатні відрізнити світло від темряви. Легенева тканина дитини стає більш зрілою і тому у малюка, що народився на цьому терміні, шанси вижити набагато вище. Існує велика ймовірність, що з появою малюка на світ його легені зможуть розправитися і у нього буде можливість зробити перший в своєму житті вдих.

Підшлункова залоза нарощує масу і досить скоро вона буде в змозі виробляти спеціальні ферменти, за допомогою яких розщеплюються вуглеводи, білки і жири. Але навіть на цьому етапі підшлункова залоза забезпечує інсуліном організм малюка. Дитяча печінка вдосконалюється, і її частки, що забезпечують виведення токсинів, закінчують формуватися. А нирки вже на цьому етапі працюють добре і регулярно в навколоплідні води виводять сечу. Починає розвиватися смоктальний рефлекс.

Головний мозок росте і спостерігається значне збільшення кількості звивин. Утворюється захисна оболонка у нервових волокон, передаються швидше нервові імпульси і дитина вже може засвоювати інформацію. Велику частину часу малюк спить, але його сон представлений фазою швидкого сну, а ми бачимо сни саме в цій фазі. На тридцять першому тижні вагітності у всіх малюків сіро-блакитний колір очей. Це пов’язано з тим, що райдужна оболонка очей змінює колір під впливом сонячних променів, тобто через кілька тижнів після появи на світ.

Стан мами

На цьому терміні організм вагітної жінки вже виробляє гормон релаксин. Завдяки цьому гормону відбувається розслаблення з’єднань тазових кісток. Це необхідно для вашої дитини, так як це зменшує опір природних перешкод в момент народження.

Жіночий організм щодня змінюється і прагне відповідати потребам підростаючого малюка. Матка вже піднялася на одинадцять сантиметрів вище пупка. А приріст маси тіла за тиждень становить близько трьохсот грамів. Разом з цим збільшується і живіт. Іноді матка матусі приходить в тонус, і вагітна жінка може відчувати важкість у нижній частині живота. Ці хвилеподібні легкі рухи не є причиною для занепокоєння, а всього лише є підготовкою тренуванням організму до головного виступу в житті кожної жінки – пологів.

На тридцять першому тижні ворушіння плоду вже дуже добре відчуваються. Це може відчути не тільки мама, але і близькі, і рідні. На цьому терміні вагітності жінка додає у вазі до дев’яти кілограмів. З цим пов’язані і часті болі в спині, що відчуває подвійне навантаження. Разом з вагою і об’ємом приходять і неприємні відчуття в тазової області і грудній клітині. Цього не варто побоюватися, так як підростаюче дитя потребує простору, а матка, що постійно збільшується, призводить до зміщення інших внутрішніх органів з належних їм місць. З цим пов’язані деякі проблеми в роботі шлунка і виникає на цьому періоді вагітності стійка печія. Ідеальним рішенням проблеми стане часте, не рясне харчування. У цьому положенні жінці варто чітко розставити пріоритети і здійснювати вчинки тільки на благо майбутнього малюка. Тому режим харчування, прогулянки і сон – головні рекомендації вагітним.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.