29 тиждень – Вагітність на двадцять дев’ятому тижні

Вагітність на 29 тижні
Вагітність на 29 тижні
На третьому триместрі вагітна жінка з повною відповідальністю усвідомлює, що у неї в животі росте і розвивається повноцінна дитина, яка переворотами і поштовхами повідомляє про свою присутність. До двадцять дев’ятого тижня зростання малюка вже наближається до 37-ми сантиметрів, а вага може досягати 1300-від грамів. Варто враховувати, що параметри вашої майбутньої дитини можуть коливатися як в меншу, так і в більшу сторону, при абсолютно однаковому розвитку.

Малюк вже значно підріс і відчуває певний дискомфорт, відчуваючи брак місця в утробі. Це відчувається і матусею, так як тепер вона помічає перевороти і кульбіти, а поштовхи і стусани ніжками і ручками, причому досить відчутні. Досить часто трапляється, особливо при високій активності дитини, що живіт просто збурюється, і на його поверхні чітко вимальовуються п’ятки або коліна майбутнього малюка, який таким методом намагається розширити навколишній простір.

На цьому терміні йде активна підготовка до моменту народження і позаутробного життя. Якщо говорити про формування самого малюка, то відмінною рисою двадцять дев’ятого тижня є повністю сформована імунна система. І навіть якщо станеться передчасне розродження, то шанси вижити у малюка досить високі, більше 90%, безумовно, при кваліфікованому і грамотному догляді.

Тіло малюка вже набуває пропорційних форм, властиві новонародженим, а голова вже не виглядає такою величезною. Форми малюка округлюються внаслідок наростання жирової тканини. Від загальної маси на даному терміні частка жирової клітковини становить близько чотирьох відсотків. Це благотворно впливає на здатність маляти до самостійної терморегуляції. Імунна система дитини вже починає діяти, але антитіла він як і раніше отримує з материнської крові. На захованих в яснах зубках вже окреслилася емаль.

Головний мозок і нервова система малюка активно розвиваються. Його вушка вже добре чують, особливо низькі звуки, а оченята розрізняють яскраве світло, що змушує дитину відвернутися. Йому вже можуть не подобатися деякі смаки і запахи, на які він негайно реагує. Його організму на цьому етапі потрібна велика кількість кальцію, до 250 міліграмів, малюк в будь-якому випадку візьме необхідну кількість з організму матері, тому, ризикуючи залишитися без кальцію, жіночому організму потрібні серйозні «вливання» у вигляді сиру, творогу і апельсинового соку. А для нормального розвитку м’язів і зв’язок малюка мамі слід вживати в їжу нежирне м’ясо – курку і телятину.

Зміни в жіночому організмі

Малюк росте з кожним днем, і матка, яка збільшується, значно посилює тиск на внутрішні органи вагітної жінки, а на сечовий міхур особливо. Часте відвідування дамської кімнати ще пов’язано і з тим, що повністю сформовані і добре функціонуючі нирки малюка виділяють близько півлітра сечі в день. На двадцять дев’ятому тижні жінки часто відчувають біль в ногах і в області спини. Лікарі радять більше відпочивати і спати на боку.

У вагітної жінки спостерігається збільшення артеріального тиску і частоти пульсу. Особливо важливо зараз стежити за додатком ваги. У нормі щотижневий приріст ваги не повинен перевищувати 400-от грамів. Лікарі рекомендують контролювати кількість рідини, випитої та виділеної. Якщо кількість випитої рідини більше виділеної сечі, це явна ознака того, що в тканинах затримується рідина, що викликає набряки на ногах і руках. Це говорить про те, що нирки майбутньої матусі насилу справляються з серйозними навантаженнями.

Для вагітної жінки, що знаходиться на двадцять дев’ятому тижні, головні рекомендації полягають у дотриманні правильного раціону харчування, достатній кількості прогулянок на свіжому повітрі, повноцінний відпочинок. Це завершальний тиждень перед декретною відпусткою, тому всі робочі моменти варто завершити і набиратися сил перед народженням малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.