Розвиток дитини від 7 до 8 місяців

Розвиток дитини від 7 до 8 місяців
Розвиток дитини від 7 до 8 місяців
З кожним днем наростає спрага пізнання світу малюком. Восьмимісячна крихітка має в запасі стільки енергії, що їй вистачає і на освоєння нових навичок, і на прояв свого характеру.

Фізіологія восьмого місяця

Якщо до піврічного віку всі діти розвиваються, в основному, однаково, то після шестимісячного кордону і до року все стає дуже індивідуально. На восьмому місяці може вилізти вже 4-6 зубів, а може тільки перший прорізатися. У малюка з’являється великий інтерес до «дорослої» їжі. У його раціон входять і супи-пюре, і каші, і м’ясо. Спить він достатньо: близько п’ятнадцяти годин за день. Збільшення у вазі вже перестали бути такими значними. 8-9 кілограм, набрані до кінця цього місяця – приблизна норма. Але ці показники можуть варіюватися в більшу або меншу сторону.

Психологія восьмого місяця

Крихітці вже відомо, як домогтися від батьків бажаного. Всі важелі тиску активно вивчаються. Мамі й татові в цей період важливо триматися золотої середини: не калічити психіку маленькому упертюху, забороняючи все навколо, але й не втратити свій авторитет.

Заборони повинні бути виправдані. Може здаватися, що наполегливий бешкетник нічого не розуміє і тільки продовжує гнути своє, але це не так. Односкладове «ні» слід доповнювати поясненнями, а головне – альтернативою. Забороняється одне, а увага переключається на щось інше. Якщо прозвучало суворе «ні», то ніякого жалісливого погляд і капризи не повинні перетворити його на «так». Одного разу домігшись свого, пустун швидко зрозуміє, як краще вести себе далі.

Незважаючи на видиму самостійність малюка, наростають його страхи залишитися одному і боязнь незнайомців. Люди, які знаходяться поза його постійного комфортного світу, зв’язуються з небезпекою.

Нові навички

    • Крихітка самостійно сідає, лягає, сидить, знайомлячись зі світом з вертикального положення. Зловживати цим не потрібно, для несформованого хребта все ж краще повзати.
    • Непогано виходить вставати біля опори, підтягуючись на руках. Можуть бути зроблені і перші кроки з підтримкою.
    • Руки міцно тримають іграшки. Малюк вчиться кидати їх, а не випадково упускати.
    • Все більше складів з’єднуються воєдино, мимохідь на балаканину. «Ма-ма-ма» та інші повторення знайомих звуків – основа для майбутнього красномовства.

Як проводити час з малюком

Улюблене заняття діточок – викидання на підлогу різноманітних предметів. Вони цим займаються, сидячи у візку, стільчику для годування або ліжечку. Найцікавіше – це реакція батьків. Як тільки мама віддасть підібране з землі брязкальце – вона тут же полетить вниз. Не варто лаятися за таку поведінку. Це всього лише своєрідна гра, а не каприз.

Частіше потрібно питати у дитини «де м’яч / лялька / коляска?». Нехай він запам’ятовує предмети і знаходить їх очима. Можна пограти в хованки, сховатися мамі чи, навпаки, накрити малюка ковдрою і «шукати» його, називаючи по імені. А потім обов’язково знайти і зрадіти цьому!

Восьмимісячна крихітка, незважаючи на свою самостійність і допитливість, постійно долає страх перед новим світом. Батьки повинні постійно давати зрозуміти, що вони поруч, а все нове – це так захоплююче і не страшно!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.