Розміри і схема першого прикорму

Розміри і схема першого прикорму
Розміри і схема першого прикорму
Перший прикорм – це те, що викликає безліч питань і побоювань у мам. Ми думаємо, з чого почати, сумніваємося, слухаємо поради педіатрів, подруг, родичів, а рішення все-одно приймаємо на свій страх і ризик. Давайте спробуємо зрозуміти, чого дійсно варто побоюватися і з чого ж все-таки почати?

Нескладні правила

Є кілька простих правил по введенню прикорму, дотримуючись яких ви позбавите себе від деяких неприємних наслідків. Адже правильно покладений початок – це закладка здорового фундаменту травної системи малюка.

  – Отже, обсяг першої порції не повинен становити більше чайної ложки їжі – це приблизно 5-10 грамів. Не намагайтеся з першого разу нагодувати малюка, тим більше у вас це все одно не вийде. Прикорм в перші кілька місяців – це знайомство з новим видом харчування.

  – Не ризикуйте давати кілька нових продуктів одночасно. Допустимо вводити один новий продукт в 4-7 днів.

  – Продукти першого прикорму повинні бути корисними, здоровими і регіональними. Не варто вводити екзотичні, експериментувати і намагатися урізноманітнити меню.

  – Сіль і цукор під забороною, але, якщо ваш малюк категорично відмовляється їсти овочеві пюре, спробуйте їх самі. Можливо, має сенс додати трохи солі для поліпшення смаку?

  – Якщо малюк був на грудному вигодовуванні на вимогу і не пив воду, то з введенням прикорму саме час почати її давати.

  – Прикорм вводиться не раніше 6 місяців. Незалежно від того на якому вигодовуванні дитина і як набирає вагу. При маленькій вазі призначають докорм сумішшю, а не їжею.

  – Є діти, які і в 6 місяців не готові до нової їжі. У такому випадку примушувати або наполягати не варто, зробіть перерву на кілька днів і повторіть спробу пізніше. Буває, що малюк відмовляється саме від конкретного продукту. Тут також, краще на 2-3 дні залишити дитину в спокої, а після почати з нового продукту.

  – Раніше 1 року не варто вводити в раціон дитини коров’яче або козяче молоко, а також фруктові соки.

  – Манну кашу можна, але не раніше 10 місяців.

  – Будьте обережні зі свіжими овочами та фруктами, до року від більшості з них краще відмовитися.

Схема введення прикорму

Тут наведемо порядок прикорму. Як правило, педіатри рекомендують починати його з овочевих пюре, а діткам з нестачею ваги з молочно-круп’яних каш. У деяких випадках порядок введення може змінюватися.

Схема прикорму по місяцях та «стравах»

6 місяців – Кабачок
– Кольорова капуста
– Гарбуз
– Морква
Починаємо з однокомпонентного пюре, потім поступово, з проміжками 4-7 днів, додаємо по одному овочу. Пам’ятайте, що обсяг першої порції і кожного нового продукту повинен становити 5-10 грам. Величина порції щодня збільшується і до кінця тижня буде 130-150 грамів. Моркву не слід давати частіше 3 разів на тиждень.
7 місяців Безглютенові каші: гречана, рисова, кукурудзяна. Каші даються з грудним молоком, молочною сумішшю або купуються спеціальні дитячі молочні або безмолочні каші. Як і з овочами, починаємо з 10 грам і так поступово рухаємося до 150.
8 місяців – М’ясо
Картопля
– Жовток
– Масло
М’ясний прикорм краще починати з кролятини або індички, так як вони вважаються найменш жирними і алергенними. М’ясо, як і будь-яку іншу їжу, даємо з 5 грам і доходимо до 50 грам.
Прийшов час картоплі. Вона багата крохмалем, тому для шестимісячних малюків вона важкувата.

Жовток слід вводити з великою обережністю починаючи з маленького шматочка і до 1 \ 4 частини, не частіше 2 разів на тиждень. Спостерігайте за реакцією, тому що він може викликати алергію.

Додаємо в каші і пюре трохи олії приблизно 2-3 грами.

Поступово змінюйте консистенцію їжі. Нехай малюк вчитися розжовувати їжу з маленькими грудочками.

9 місяців – Сир
– Кефір
– Компот
– Нові види м’яса
Починаємо з кефіру, як і зазвичай з 5-10 грамів, поступово збільшуємо порцію до 150, на 3-4 день до кефіру додаємо 5 грам чистого сиру.

Деякі педіатри рекомендують починати прикорм саме з кисломолочних продуктів. Порцію сиру доводимо до 50-60 грамів.

Крім води тепер можна запропонувати дитині легкий несолодкий компот з яблук.
Можна вводити курку і телятину. Зрозуміло, тільки нежирну частину, наприклад, куряче філе і м’якоть яловичини.

10 місяців – Фруктові пюре
– Злаки
Пам’ятайте, що малюкам в такому віці екзотичні фрукти давати не можна. Фрукти – це яблука, груші (небагато), абрикоси. Якщо малюк страждає від закрепів, то можна пюре з чорносливу.
Деякі мами вже давно дають галетне печиво і «погризти» скоринку хліба.
11 місяців – Каші У цьому віці можна ввести манну і вівсяну каші.
12 місяців – – – Консистенція їжі повинна бути схожою на ту, яку їсте ви. Дитина повинна вміти розжовувати тверду їжу.

Знайомте малюка з новими продуктами поступово, не потрібно прагнути до різноманітності. Не поспішайте переводити крихту за загальний стіл.

Кілька слів про продукти прикорму

Намагайтеся купувати якісні, в ідеалі домашні овочі та фрукти. У не сезон краще віддати перевагу банковим пюре. Їх, звичайно, безліч, наприклад, Hipp, Gerber, Тьома (Тёма), Агуша і багато інших, тому уважно вивчайте склад на етикетці.

Що стосується каш, то простіше почати з адаптованих, які розроблені для дітей до року. Вибір фірм великий – Hipp, Humana, Heinz, Bebi, Nestle та інші. З часом можна буде переходити на звичайні крупи.

Молочну продукцію вибирайте якісну, без підсолоджувачів, ароматизаторів, фруктів і інших добавок.

При введенні прикорму дотримуйтесь послідовність і нескладні правила, і тоді все обов’язково вийде. Здоров’я Вам і Вашим малюкам!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.