Рееструємось та йдемо в дитячий сад (в Україні)

Рееструємось та йдемо в дитячий сад (в Україні)
Рееструємось та йдемо в дитячий сад (в Україні)
І так, Ваша дитина підросла, це вже особистість зі своїм характером, певними поглядами на життя і настав час вводити її в соціум. Навчання більш самостійного життя, контакт з дітьми, ігри, розвиток, все це звучить чудово і нехай саме так у всіх і буде. Хтось йде в садок в 2 роки, хтось з 3-4 років, принцип для всіх один і той же.

Реєстрація на чергу в дитячий садочок

В якому віці потрібно реєструвати дитину в дитячий сад в Україні? Відповідь дуже проста, чим раніше, тим краще. Можна це зробити, як тільки у вас на руках буде свідоцтво про народження малюка. Реєстрація в нашій країні (Україні) проводиться за посиланням на сайті «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади». Для кого то це зайва міра, тому що в садок не велика черга, а для кого то необхідна. У будь-якому випадку, таким чином Ви бронюєте місце і спокій собі як батькам до самого моменту походу в сад. За посиланням необхідно зареєструватися на сайті в вибране Вами дошкільний заклад. Документи можна прикріпити до заявки в електронному вигляді. Якщо є можливість і бажання, можна принести особисто в садок свідоцтво про народження, але це не принципово і не потрібно влаштовувати паніку, з ким же залишити дитину, що б надати документ. При реєстрації необхідно вказати в якому році хочете, що б дитина пішла в садок, є дошкільні установи з ясельними групами і без. Після успішної реєстрації буде привласнений номер вашої заявки та видна чергу конкретно у вашому саду. Все, тепер чекаємо і насолоджуємося декретною відпусткою і спілкуванням зі своїм малюком.

Коли прийде Ваша черга (її можна відстежувати в особистому кабінеті на все тому ж сайті reg.isuo.org), на електронну пошту прийде повідомлення, в якому буде написано, що за вашою заявкою було видано направлення в дитячий сад. Після цього, протягом 30 календарних днів потрібно принести оригінал свідоцтва про народження дитини і написати заяву. Найчастіше завідувачі самі обдзвонюють батьків для особистого знайомства і уточнюють, активна чи ваша заявка або передумали водити дитину в дитячий сад. Медичну довідку необхідно надати перед самим походом дитини в садок, тому що у результатів аналізів є свій термін придатності. Хто то вирішує почати знайомство з садом серпні, а хто то в жовтні, за цим терміни для кожного свої.

Зверніть увагу, зараз при реєстрації в садок не важлива прописка. Реєструєтеся за місцем проживання та бронюєте місце дитині в дитячому саду, який вибрали.

Благодійні внески в дитячий сад, в українських реаліях

Зупинятися на питанні благодійних внесків не будемо, тому що у кожного саду свої погляди на це, але будьте готові до позиції, що дошкільним закладам нічого держава не виділяє. Хтось це називає хабарем, у кого-то вимагають, хтось сам пропонує, на превеликий жаль, у нас це зустрічається часто, але якщо ці питання Ви можете вирішувати самостійно, то канцелярські товари купити доведеться і певний список побутової хімії.

Дитина вперше йде в дитсадок – практична сторона питання

І так, час прийшов, чергу дочекалися, документи і довідки оформлені, малюк, а точніше мама готові йти в сад. Потрібно попередньо підготувати дитину, розповісти, що до чого, коли заберете його додому, не обманювати, він повинен Вам довіряти. Введення дитини в більшу соціальну групу дуже важливо, адже спілкування з однолітками важливо для психологічного і фізичного розвитку, дитина на прикладі інших стає більш самостійним і відповідальним. Хваліть свого малюка, скажіть наприклад, що тепер він великий і може ходити в садок.

Період адаптації опустимо, тому що є безліч статей і це дуже індивідуально, більше заглибимося в практичне питання, що потрібно для садка, який одяг, предмети гігієни і т.д.

В першу чергу потрібна змінний одяг, колготки, штанці або лосини, трусики, шкарпетки і футболочка (як ясла, бажано не одна змінка, тому що можуть бути «аварії») . Можливо, цей комплект так і буде лежати тижнями, але в дитячому садку дитина завжди може описати або забруднитися. Це мінімальний набір, який дасть можливість переодягнути вашої дитини в разі потреби. Якщо це ясла і холодний період року, то теплі штанці у змінному одязі теж повинні бути, адже дитина не знає на вулиці або в приміщенні йому захочеться в туалет. Звикайте до того, що потрібно підписувати речі та взуття, вихователі можуть переплутати, особливо якщо в групі багато дітей. Одяг повинен бути зручним, тому що дітки знаходяться в садку, потім йдуть на прогулянку, потім назад повертаються в групу і переодягаються. Все повинно бути практично. Поменше всяких заклепок, гудзиків і т.п. У холодну пору року краще рукавиці, тому що кожному засунути пальчик в «свій будиночок» це дуже довго, інші дітки в цей час стоять одягнені і пітніють.

Покладіть дитині в шафку гребінець (не забуваємо підписувати), серветки або носовичок. У кожному саду свої правила, обов’язково буде батьківські збори, де про все розкажуть детальніше.

Всі етапи підготовки за спиною, залишилося познайомити дитину з садом, вихователями і дітьми. Про психологічні моменти не будемо, це тема для цілої статті, а ось практично буде всім легше, якщо ви спробуєте підігнати свій графік під режим садка. У такому випадку дитина буде ближче до обіду з хорошим апетитом і вдень захоче поспати разом зі своїми новими друзями.

Всім удачі, терпіння і везіння!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.