Розрахунок попередньої дати пологів (ПДП)

Розрахунок попередньої дати пологів (ПДП)
Розрахунок попередньої дати пологів (ПДП)
Питання про те, коли ж з’явиться на світ малюк викликає бурю суперечок і обговорень. Лікар вважає одне, УЗД показує тиждень різниці. Як же не заплутатися? Відповідь проста – не нервувати і пам’ятати, що все буде як треба.

Для розрахунку попередньої дати пологів найчастіше використовується формула німецького акушера Негеле.

Франц Карл Негеле (нім. Franz Karl Naegele; 7 грудня 1778 – 21 січень 1851) – видатний німецький акушер.

Навчався медицини в університеті Отто Фрідріха Бамберг, після чого працював лікарем у Бармені. У 1807 році став професором Гейдельберзького університету Рупрехта-Карла.

Розробив правило для визначення дати майбутніх пологів, яке сьогодні названий на його честь – правило Негеле:

Згадайте дату останньої менструації до настання вагітності, відніміть 3 місяці і додайте 7 днів – це і буде попередньою датою пологів.

Однак не варто зациклюватися на цьому дні. Насправді не більше 20% жінок народжують рівно в призначену дату. Хто то раніше, хто то пізніше. Різниця в 10 днів вважається абсолютною нормою. Вагітність триває 40 тижнів з дати зачаття тільки в середньому. Нормальними фізіологічними термінами вважаються 38-42 тижні вагітності.

Безліч факторів можуть спровокувати або відкласти початок родової діяльності, і навіть лікар не знає точну дату овуляції навіть у разі стабільного місячного циклу. Тому зовсім не варто переживати, якщо все станеться «не за планом».

Сама достовірна інформація може бути отримана тільки при медичному обстеженні де УЗД покаже ступінь доношенності плода, його положення, ступінь зрілості плаценти, відкриття шийки матки. Також за результатами дослідження УЗД лікар пише висновок про фактичний вік плода відповідно до його реальних розмірів. Варто відзначити, що цей метод вважається найбільш точним і результатами УЗД, отриманим на першому скринінгу (11-14 тижні) можна обчислити термін ПДР з точністю до 1-3 днів, так як тільки впродовж першого семестру вагітності між розмірами ембріонів немає істотних відмінностей, в той час як до третього триместру відмінності в зрості і вазі можуть стати значними. Тільки за даними такого обстеження можна судити про готовність дитини і вашого організму до пологів.

А ще, Ви можете використовувати наш калькулятор дати пологів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.