Привчання дитини до горщика

Привчання дитини до горщика
Привчання дитини до горщика
Будь-яка мама з нетерпінням очікує настання того моменту, коли її малюк почне самостійно проситися на горщик. Однак привчання до горщика – це досить складний і довгий процес, в якому повинні брати участь двоє партнерів, кожен з яких виконує свою індивідуальну роль.

Навчання малюка першим гігієнічним навичкам – це скоріше захоплююча гра, ніж першочерговий обов’язок, і в цей період батьки виступають в ролі привітних інструкторів. Ще до початку використання горщика слід переконатися в тому, що крихітка вже здатний пізнавати певні тиснучі позиви до сечовипускання, що виникають у сечовому міхурі. Дитина поступово повинна навчитися вибудовувати зв’язок між даними відчуттями і виробляти певний алгоритм наступний дій.

Коли ж починати садити дитину на горщик?

Перші висаджування на горщик необхідно проводити в денний час, коли малюк здоровий і нічим не засмучений. Оптимальним для відмови від постійного носіння підгузників вважається вік близько півтора років, але слід пам’ятати, що кожна дитина індивідуальна, тому невеликі відхилення від цього показника є цілком допустимими.

Ще до початку навчання слід дозволити малюкові ознайомитися зі своїм тілом, для того щоб він зміг розрізняти і розуміти для чого потрібні йому статеві органи. Найчастіше, перед тим як справити потребу, малюк затихає або проявляє невдоволення, саме в цей момент найкраще запропонувати йому сісти на горщик. Цей предмет особистої гігієни завжди повинен перебувати в межах видимості крихти. Можна дозволити дитині більш детально вивчити його, просто посидіти, щоб вибрати найбільш зручну позу. Пропонувати дітям горщик необхідно з поясненням того, для чого він потрібен. Після кожної «аварії» слід нагадувати малюку про існування горщика. Не варто насильно змушувати сина чи доньку користуватися зазначеним предметом, так у малюків може виробитися зворотна реакція, що виражається у відразі до нього.

Поведінка батьків у процесі навчання

У тому випадку, якщо малюк все зробив правильно, обов’язково потрібно похвалити його, сказати ласкаві слова або погладити по голівці для того, щоб він запам’ятав тільки позитивні емоції, пов’язані з використанням горщика. Рекомендується нагадувати дитині про необхідність справляти нужду після кожного годування, а також після нічного і денного сну. Природно, що в незнайомій обстановці дітям дуже складно розслабитися, тому даний факт теж слід обов’язково враховувати і не наполягати на експериментах, перебуваючи в гостях, поліклініці або на ігровому майданчику.

Послідовність і толерантність батьків – запорука грамотного привчання дитини до горщика

Успішність привчання до горщика визначається не тільки педагогічною активністю всіх родичів, а й станом органів крихти, які беруть безпосередню участь в процесі сечовипускання, а також рівнем розвитку нервової системи малюка. Саме тому ранні навчання потребують від усіх учасників цього клопіткого процесу максимальної кількості зусиль. Всі уроки пройдуть набагато успішніше, простіше і безболісніше тоді, коли дитина досягне необхідного рівня фізіологічного та психологічного розвитку.

У тому випадку, якщо перші спроби використання горщика за призначенням не увінчалися успіхом, необхідно зробити невелику паузу на один-два місяці, для того щоб не турбувати ні свою, ні дитячу нервову систему. Адже стійкі умовні рефлекси виробляються у більшості здорових дітей тільки до трирічного віку.

Наберіться терпіння і любові до своєї дитини, і тоді ви разом обов’язково подолаєте цієї непростий етап у житті самої дорої людини!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.