Поради та методи, як відучити дитину від пустушки (соски)?

Поради та методи, як відучити дитину від пустушки (соски)?
Поради та методи, як відучити дитину від пустушки (соски)?
З появою вдома дитини у кожної матусі виникає цілий оберемок клопоту – крихітка постійно вимагає уваги, а часу катастрофічно не вистачає! Одним з варіантів відвернути капризного карапуза – це запропонувати йому пустушку. Але, цей варіант, що здався рятівним, з часом може перетворитися в проблему – малюк звик до соски і не бажає розлучатися з улюбленим предметом. І тоді батькам доводиться задуматися, як відучити дитину від пустушки?

Позитивні і негативні сторони пустушки

Для чого потрібна малюкові пустушка і чи потрібна вона взагалі? Батьки часто задаються цим питанням. Проте однозначної відповіді немає.

Багато педіатрів дотримуються думки, що пустушка приносить більше шкоди, ніж користі, тому використовувати її необхідно тільки в крайніх випадках, наприклад, якщо дитина на штучному вигодовуванні. Інші вважають, що соска приносить користь.

До позитивних сторін пустушки (соски) можна віднести наступні:

  – Задовольняє природний смоктальний рефлекс малюка, який розвинувся у нього ще в утробі матері;
  – В перші місяці життя допомагає дитині впоратися з коліками;
  – Соска може стати в нагоді і в тому випадку, якщо дитина зголодніла, а погодувати його немає можливості.

Поширені думки про мінуси пустушки:

  – Може стати причиною формування неправильного прикусу;
  – Є джерелом бактерій;
  – Звикнувши до соски, дитина може відмовитися від грудей;
  – У любителів соски можуть розвинутися дефекти мови та ін.

Два дієвих методу відлучення від пустушки

Відучити дитину від соски не так просто і до цього процесу батьки повинні підійти з усією відповідальністю і терпінням. Багато малят кидають соску вже до 1,5 – 2 років, деякі карапузи готові розлучитися з нею вже до року, але є випадки, коли дитина не бажає забути про соску і в 3 роки. Тому мама, знаючи характер і звички свого чада, повинна сама визначити час, коли відучувати його від пустушки.

Конкретного способу, як можна відучити малюка від соски немає. Вашій увазі ми можемо запропонувати кілька варіантів, який з них підійде – вирішувати вам. Якщо ви вважаєте, що ваш малюк вже готовий до розставання з соскою, то дійте негайно! Отже, відучувати дитину від пустушки можна різко або плавно, методично готуючи його до розставання з соскою.

Педіатричний або плавний метод відлучення від соски

На думку фахівців, поступове ВІДУЧУВАННЯ від пустушки є більш щадними і не так впливає на дитячу психіку. Його можна застосовувати до дітей 5-6 місяців. Якщо ви вирішили поступово відучувати дитину від пустушки, то педіатри пропонують кілька способів:

  – Поступово скорочуйте проведення часу дитини з соскою і давайте пустушку тільки на його вимогу.
  – Відволікайте увагу малюка від соски за допомогою улюблених іграшок або інших цікавих для нього предметів, візьміть на руки або пограйте в цікаві ігри.

Різкий метод відлучення від пустушки

Якщо педіатричне відучування від соски не допомогло, то можна, або чекати коли малюк сам відмовиться від соски, або вдатися до різкого відучування. Цей метод рекомендується застосовувати до діток більш старшого віку – 1,5 – 2 роки, коли вони вже усвідомлюють свої дії.

Способи:

  – Скорочуйте перебування малюка з пустушкою до мінімуму, не беріть її на прогулянки, не давайте протягом дня. Використовуйте соску тільки на час сну, причому як тільки малюк засне, непомітно прибирайте її з рота дитини.
  – Влаштуйте символічне прощання з соскою у вигляді гри. Розкажіть дитині кумедну історію про те, куди вона могла запропаститися. Наприклад, пішла до маленької дитини по сусідству або про те як соску забрав який-небудь казковий персонаж, коли малюк спав і т.п.
  – Непомітно для дитини надріжте кінчик пустушки, це викличе дискомфорт при ссанні і малюк сам її кине.

Якщо ви зібралися відучувати дитину від пустушки, не зупиняйтеся на півдорозі, не йдіть на поводу у капризного карапуза, який не бажає розлучатися з коханою соскою, дійте рішуче! Але поряд з відучення від соски, не намічайте в житті дитини та інші зміни, маленькій людині буде важко з усім звикнутися.1 коментар

 1. Аня

  Від пустушки відучити було легко дитина з появою зубів все гризла і прогризла в ній маленьку дірочку( але продовжувала смоктати). Одного разу коли вона захворіла і кашляла я заховала в постушці таблетку мукалтину(( дирочка має бути маленькою щоб таблетка не випадала і дитина не вдавилась і обов’язково!!!!! під наглядом мами) і все . При розсмоктуванні він кислий і дитина відразу сказала кака,недобра. Почекали ще 2 дні вона пробувала декілька раз казала недобра і ми разом кинули казку у грубку. А як відучити дитину від соски з якої вона п’є молоко по ночам?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.