Вагітність і забобони: догляд за волоссям і руками

Вагітність і забобони: догляд за волоссям і руками
Вагітність і забобони: догляд за волоссям і руками
Кожна майбутня мама прагне захистити і максимально убезпечити свою дитину ще до народження. Якщо сучасні дівчата мало замислюються про значення народних прикмет, то під час вагітності мами, свекрухи, бабусі й тітки починають лякати забобонами майбутніх мам.

Догляд за волоссям під час вагітності

Ще в давні часи волосся вважалися цінністю і гідністю представниць слабкої статі. Вважалося, чим довше волосся, тим більше здоров’я і життєвої сили у жінки. Звідси і з’явилася прикмета про те, що під час вагітності не можна стригти волосся, бо тим самим зменшуєш собі життєву енергію. Але з таким марновірством можна посперечатися. Якщо строго дотримуватися правил давніх часів, то волосся мити і розчісувати потрібно також в певний час в залежності від положення місяця. Ну, хіба сучасна дівчина піде на це заради забобонів? А як бути жінкам з короткими зачісками? Чи не повинні ж вони жертвувати своїм зовнішнім виглядом через народних необгрунтованих прикмет.

Інша справа, що під час вагітності зміна гормонального фону часто сприяє зміцненню волосся, і тому, якщо дівчина давно мріяла про довге волосся, то у неї є такий шанс.

Окремо потрібно згаданий думку про негативну дію фарбування волосся підчас вагітності. Насправді фарба, незважаючи на деякі твердження, що вона може проникати через шкіру голови, є відносно безпечною для плода. Однак гінекологи все ж не рекомендують вдаватися до фарбування волосся в першому триместрі через можливість негативного впливу парів аміаку, який входить до складу деяких фарб для волосся. Крім цього сильний запах фарби може посилити симптоми раннього токсикозу.

Вагітність і догляд за руками

Доглянуті жіночі руки – це красиво завжди, тому міф про те, що не можна стригти нігті можна відразу і беззастережно відкинути. Більш складно справа йде з питаннями пов’язаними нарощування нігтів і використання лаку. Гінекологи дозволяють подібні процедури, але не рекомендують їх робити в першому триместрі і безпосередньо перед пологами.

У першому триместрі обмеження на використання лаку грунтуються на негативній дії парів хімічних речовин, що входять в сам лак і рідини для його зняття. Особливо в перші місяці вагітності організм жінки найбільш чутливий, тому рекомендується або обмежити використання лаку, або вибирати лак з найбільш безпечним складом.

Пологи деколи бувають непередбачуваними. Побачити зміну кольору нігтьової пластинки або використовувати спеціальний датчик, що одягається на палець, виявляється неможливим через кольоровий лак. Тому перед пологами гінекологи настійно просять не наносити лак і не нарощувати нігті.

Нарощувати нігті гелеві під час вагітності можна, оскільки ніякого токсичного впливу на організм він не виявляє.

Вагітна жінка завжди красива й чарівна, і щоб добре виглядати, не обов’язково вибирати яскраві кольори волосся або нігтів. Природність і доглянутість – ось вища краса справжньої жінки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.