Перші дні новонародженого вдома: до чого бути готовим молодим батькам?

Перші дні новонародженого вдома: до чого бути готовим молодим батькам?
Перші дні новонародженого вдома: до чого бути готовим молодим батькам?
Мамам в пологовому будинку більше всього на світі хочеться повернутися додому разом з малюком. Здається, що в рідних стінах все встане на свої місця, буде простіше, легше і нарешті вдасться виспатися. Але наші плани не завжди стають з реальністю. Чого очікувати мамі після повернення додому?

Що зміниться в першу чергу?

Будьте готові до того, що гормональний фон після пологів відновлюється не відразу, можливі часті перепади настрою, зайва емоційність. Зрозуміло, так буває не завжди і не у всіх. До всього іншого ритм життя кардинально змінюється, звичайно, 9 місяців до цього все і йшло, але тепер доводиться часто прокидатися ночами, годувати малюка, міняти підгузник, а іноді і розважати. Слідством такого режиму – постійний недосип, що може вибити з колії маму і відіб’ється на її нервовій системі.

Що можна порадити?

Звичайно, здоровий сон – це необхідність, але коли в будинку новонароджений і багато нових зобов’язань, виспатися не так вже й просто. Тому перш за все, розставте пріоритети, позбавте себе від справ без яких можна обійтися, наприклад, прасування білизни або ручне прання. Деякі обов’язки хоча б на перший час можна перерозподілити, доручити чоловікові. Все-таки малюк – це спільна радість, а також спільні турботи двох батьків. Не займайтеся побутовим героїзмом, а у вільну хвилину краще відпочити.

Чому він плаче?

Багато майбутніх мам думають, що коли малюк заплаче, вони не зможуть зрозуміти, чого він хоче. Це абсолютно марні переживання, адже з часом ви будете відчувати настрій крихти за першим «писком». Плач для малюка – це спосіб спілкування з навколишнім світом, по-іншому він не може отримати бажане, тому не варто сприймати його як щось аномальне. Всі діти плачуть. Дитина може таким способом просити груди, давати зрозуміти, що пора змінити підгузник, його можуть мучити коліки, але тоді плач буде особливо сильним і малюк буде підгинати ніжки. Буває, що щодня у вечірній час у крихти починається плач, який нічим не виходить заспокоїти. Це може бути таке явище, як вечірні занепокоєння. Таким чином, дитина дає викид своїм емоціям. Іноді, щоб його втішити мамі досить взяти його на руки, притиснути до себе і походити з ним по кімнаті, але, головне, залишатися самій спокійною і врівноваженою.

Грудне годування

Воно значно спрощує життя і мами, і дитини, але в перші тижні може здатися інакше. Якщо ви для себе вирішили годувати малюка тільки грудьми, то, найімовірніше, спочатку для цього доведеться докласти максимум зусиль. Щоб налагодити лактацію потрібно дуже часто прикладати дитину до грудей. Іноді, вам буде здаватися, що годування не припиняються і нічого іншого ви не встигаєте, але це лише тимчасово. Дуже скоро молока стане досить і режим налагодиться. Пам’ятайте, що при грудному вигодовуванні необхідно правильне харчування і питний режим. Це ще одна зміна, яке вас чекає.

Облаштування будинку

З появою малюка у вас зміниться не тільки ритм життя, але і обстановка в будинку. Вам належить облаштування дитячої, спального місця, покупка коляски і інших речей для крихти. Необхідно частіше провітрювати кімнату, робити вологе прибирання, адже малюкові потрібен свіже і вологе повітря. Звичайно ж, з’явиться нова стаття витрат.

Налаштуйтеся правильно

Від себе хочеться дати ще кілька важливих порад молодим мамам. Не налаштовуйтесь на те, що материнство – це тяжка і непосильна праця. Зрозуміло, труднощі будуть, але при правильних, послідовних кроках всі вони легко переборні. Не прагніть робити все самостійно, це нікому не під силу. Не вважайте себе поганою мамою, якщо щось не виконали вчасно, ніхто нічого не встигає, але по факту найнеобхідніше завжди виконується. Витісніть тривогу зі своєї душі і насолоджуйтеся материнством. Не вішайте ярликів і не ставте штампів у відносинах до дитини. Багато мам часто повторюють одні й ті ж фрази про своїх дітей «він у нас плаксивий» або «вона у нас крикун» і т.д. Не слід говорити про свого малюка погане або те, чого ви не хотіли б. Навіщо давати небажані або негативні установки? Материнський настрій і ставлення передається малюку з грудним молоком.

Пройде небагато часу і розсіються всі сумніви, розгубленість і невпевненість. У мам завжди беруться звідкись сили, в потрібний момент відкривається друге дихання, приходять необхідні навички і знання, адже сама природа про це подбала.1 коментар

  1. Анонім

    ви самі читали. як так писати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.