Коли вставати на облік по вагітності

Коли вставати на облік по вагітності
Коли вставати на облік по вагітності
Перший візит до лікаря жінка зобов’язана вчинити при перших ознаках вагітності. Постановка на облік по вагітності необхідна для того, щоб контролювати перебіг вагітності зберегти здоров’я матері і дитини, а також врахувати всі виявлені особливості організму в процесі пологів.

Постановка на облік по вагітності повинна відбутися не пізніше 9-12 тижня вагітності.

Найпоширеніший спосіб ведення вагітності – це постановка на облік в державну жіночу консультацію. Зазвичай поліклініка розташована недалеко від будинку. Особливо добре, якщо жінка спостерігалася там і раніше (в амбулаторній карті вже є історії хвороб і аналізи).

Для постановки на облік потрібні такі документи:

  • Паспорт
  • Поліс медичного страхування (якщо є)

У перші відвідини жіночої консультації, лікар збирає анамнез про перенесені захворювання, наявності хвороб, перенесені операції, аборти і інше. Призначаються загальний аналіз крові, сечі, калу, аналізи крові на цукор і згортання. Аналізи крові з вени аналіз на RW (сифіліс), біохімічний аналіз крові, аналіз на групу крові і резус-фактор, статеві інфекції. Потім проводиться зважування і вимірювання ширини таза. Перше дослідження, яке проводиться в 11 – 13 тижнів – найважливіше: лікар визначить всі особливості вашого організму і прийме необхідні заходи для благополучного перебігу вагітності а також визначить відсутність у дитини грубих вроджених вад і захворювань.

Ви також можете звернутися в жіночу консультацію не за місцем проживання. Це ваше право. Для цього потрібно написати заяву на ім’я головного лікаря із зазначенням адреси фактичного проживання. При відмові у взятті на облік ви маєте право звернутися зі скаргою до департаменту охорони здоров’я. Якщо ви не збираєтеся звертатися в жіночу консультацію за місцем прописки, обов’язково зніміться з обліку в колишньої жіночої консультації і візьміть виписку з амбулаторної карти.

Якщо ж у вас виникла необхідність знятися з обліку по вагітності, наприклад, у зв’язку з переїздом в інший район або місто, вам потрібно буде написати заяву на ім’я завідуючого жіночої гінекологією, із зазначенням адреси консультації, в якій ви будете спостерігатися. Вам знадобиться обмінна карта з описом перебігу вагітності для постановки на облік за новою адресою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.