Коли відійшли води у вагітної – що, де, як і коли

Коли відійшли води у вагітної - що, де, як і коли
Коли відійшли води у вагітної – що, де, як і коли
Все було так чудово. До пологів ще більше місяця. Ніяких проблем, малюк добре ворушиться, живіт не болить. І раптом, посеред повного спокою, потекла якась рідина по ногах. Невже води?! Але ж ще рано. Що ж робити?! По-перше, не панікувати і не метушитися. Не потрібно бігти в жіночу консультацію, тому що відходження навколоплідних вод – це привід викликати карету швидкої допомоги і негайно відправитися в пологовий будинок.

Яка роль навколоплідних вод при вагітності?

1. Захист плода

Рідина, що утворюється навколо плоду, в першу чергу виконує роль захисного буфера, оберігаючи малюка від різного роду зовнішнього впливу. Від банальних побутових травм до серйозних механічних пошкоджень.

2. Комфортна середа

Навколоплідні води формують оптимальне для малюка навколишнє середовище, коли плід не стиснутий у рухах. При цьому значно нижчі шанси на те, що дитина буде здавлювати пуповину, порушуючи кровотік. Крім цього, навколоплідна рідина створює оптимальну температуру навколо плода.

3. Метаболізм

Води забезпечують швидкий і хороший обмін речовин між мамою і малюком. Зокрема, кожну годину відбувається заміщення близько 300 мл навколоплідної рідини, з якою плід отримує масу біологічно активних речовин і мінеральних солей. Крім цього, води необхідні для дозрівання легень плода.

Які причини передчасного відходження вод?

1. Інфекція

Це найчастіша причина. Інфікування сечостатевого тракту вагітної жінки призводить до запалення плодових оболонок. Запальний процес змінює структуру оболонок, що призводить до їх розриву.

2. Сприятливі фактори

При деяких станах і захворюваннях у матері можливе створення умов для інфікування плодових оболонок. Наприклад, при недостатності шийки матки, коли вона завчасно відкривається і плодовий міхур пролабує в піхву. Або на тлі багатоводдя або баагатопліддя відбувається перерозтягнення плодових оболонок, що може спровокувати розрив. Або будь-який сильний механічний вплив у вигляді падіння або удару може привести до передчасного розриву оболонок.

Які можуть бути ускладнення?

1. З боку плода

Найнеприємніше при відходженні вод раніше терміну полягає в тому, що дитина залишається беззахисною від зовнішніх інфекційних чинників, що може призвести до будь-якої інфекції – від банальної до генералізованої. Порушення в забезпеченні плоду може стати причиною для гіпоксичного або асфіксичного стану.

2. З боку матері

Для жінки безводний період більше 24 годин загрожує інфекційними ускладненнями, від простого ендометриту до септичного стану. Крім цього, є небезпека відшарування плаценти і кровотечі.

Які можуть бути варіанти при передчасному відходженні вод?

При терміні вагітності до 28 тижнів лікарі використовують вичікувальну тактику, коли проводиться спеціальне лікування для прискорення дозрівання легень плода і антибактеріальна терапія для профілактики запалення. Тривалість лікувальних заходів при знаходженні в стаціонарі і постійному контролі за станом плоду може бути кілька тижнів.

При терміні до 37 тижнів необхідно якнайшвидше розпочати ін’єкції лікарського препарату, що прискорює розвиток легенів плода. Якщо через 24 години після відходження вод пологи не відбулися, то починається антибактеріальна терапія. Максимальний термін вичікування – 7 діб.

При доношеній вагітності після відходження вод в більшості випадків перейми починаються через 12-48 годин.

Якщо на тлі вагітності з піхви починає виливатися якась прозора рідина, то слід відразу ж викликати екстрену допомогу і відправитися в пологовий будинок. Тільки в умовах акушерського стаціонару можливі будь-які спроби пролонгування вагітності для збереження здоров’я і життя малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.