Коли починаються перші ворушіння плоду в животі?

Коли починаються перші ворушіння плоду в животі?
Коли починаються перші ворушіння плоду в животі?
Протягом всієї вагітності у вагітної жінки не перестають з’являтися нові і незвичні відчуття. Не завжди майбутня мама може визначити, коли це є нормою, а коли необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Ворушіння майбутнього малюка з нетерпінням чекає кожна жінка, так як це саме незабутнє і приємне відчуття, разом з яким приходить усвідомлення, що малюк – не ілюзія.

Відчуваючи поки себе привільно малюк переміщається в навколоплідних водах і саме його перші відчутні поштовхи стають причиною для зворушливої радості майбутніх батьків. Майбутні матусі, що гуляють у парку, діляться саме цими враженнями, як найяскравішими на початковому етапі вагітності. Тому ті, які ще не розпізнали переміщення свого малюка, з тривогою задають собі питання – «Коли починаються перші ворушіння?» А ті, які вже змогли розпізнати легкі поштовхи, переживають – нерідко «Чи не часто рухається малюк, як часто і довго повинен малютка ворушитися» і багато іншого. Це вам прекрасно зможе пояснити ваш гінеколог, а також розповісти про аналізи на вагітність і тому подібних нюансах.

Перші ворушіння

Розвиваючись в утробі матері, плід починає свої рухи в восьмитижневому віці з моменту зачаття. Нервово м’язові взаємини на цьому етапі ще достатньо не розвинені, тому рухи малюка хаотичні, безладні і не скоординовані. Безумовно, ці рухи ще не можуть відчуватися мамою, і це пов’язано з тим, що малюк ще досить малий, його зріст становить близько 20 міліметрів, а вага сягає трьох грам. Йому просторо і затишно в животі у матусі, а завдяки навколоплодовим водам він майже не торкається стінок матки.

З розвитком і зростанням малюка розвивається і вдосконалюється його нервова система, що є причиною більш упорядкованих рухів. Малюк вже може реагувати на зовнішні подразники і дає зрозуміти рухами своїй мамі, що для нього добре, а що погано. Тому якщо вас хвилює, коли починаються перші ворушіння, то відчутні рухи плоду у жінок з першою вагітністю наступають на терміні в 20 тижнів, а у жінок, які очікують другого і більше дитини, відчуття перших ворушінь наступають раніше – на 18-му тижні. Також майбутня мама може відчути ворушіння малюка раніше, приблизно на 16 – 17-му тижні, якщо вона відрізняється тендітною статурою, тобто з нерозвиненою жировою клітковиною; багатонароджувавших, для яких вагітність є третьою, четвертою і більше; вагітна жінка, яка очікує відразу двох і більше малюків (багатоплідна вагітність). Ці цифри є приблизними і можуть істотно відрізнятися.

Як зрозуміти, що це ворушіння?

Перші ворушіння малюка не бувають сильними, тому їх важко розпізнати. Досить часто їх плутають з посиленою перистальтикою кишечника, описують як рухи та перекочування невеликих бульбашок, тріпотіння рибки або биття крилець метелика. Рух дитини в матці абсолютно безболісний і не доставляє незручностей, а перший час вони настільки невиразні і слабкі, що вагітна жінка може відчувати їх не щодня. Лікарям дуже важливо, щоб майбутня мама зафіксувала дату першого ворушіння, яка в обов’язковому порядку заноситься в обмінну карту, і ворушіння плоду є одним з важливих параметрів, завдяки якому в жіночій консультації зможуть вирахувати передбачуваний термін пологів. Тому вагітна жінка повинна знати, коли починаються перші ворушіння.

У міру зростання і розвитку малюка поштовхи, стусани, кульбіти і повороти стають більш відчутними. До останніх тижнів вагітності ці рухи можуть заподіювати тимчасові незручності майбутній мамі, особливо при багатоплідній вагітності. Це пов’язано зі зростаючим організмом малюка, який змушений поки знаходитися в дуже обмеженому просторі. Вагітній жінці варто звернути увагу, де саме відзначається найбільша активність малюка, так як по тому, де стукає ваш малюк, можна визначити, де розташовані його ручки і ніжки. Якщо поштовхи і стусани відчуваються в дні матки, в місці, близькому до діафрагми, значить, ваша дитина розташувалася головкою вниз, якщо ворушіння відчуваються в нижніх відділах живота, то це означає, що до виходу він розташувався неправильно і до 35 тижня у нього ще буде можливість повернутися в правильне положення. До цього часу майбутня мама вже повинна зробити вибір пологового будинку.

Як часто повинен ворушитися малюк?

З самого першого відчутного ворушіння майбутня мама повинна відстежувати їх інтенсивність. На ранніх термінах вагітності це досить складно, тому що не завжди можна відрізнити рухи малюка від перистальтики, яка теж не виключена. Досить просто факту ворушіння. На більш пізніх термінах підрахунок рухів вже цілком можливий, але не варто цілеспрямовано чекати чергового поштовху з секундоміром в руках. У середньому дитина в утробі матері здійснює близько десяти рухів на годину. На курсах для вагітних – «Внутрішньоутробна педагогіка» ви навчитеся правильно і вчасно підраховувати рухи малятка, дізнаєтеся про аналізи на вагітність і тому подібних важливих моментах.

Підрахунки, звичайно, досить умовні і за добу малятко здійснює приблизно 200 рухів. Варто враховувати, що у підростаючого малюка вже розвивається індивідуальний режим неспання і сну, і він може спати саме тоді, коли вам хочеться підрахувати його рухи. Малюк навіть на ранніх термінах вагітності сприйнятливий до зовнішніх подразників, тому не варто включати гучну музику і перебувати в галасливих місцях, в іншому випадку ви можете цілком ясно відчути його невдоволення. Ясно розуміти свою поведінку і специфіку стану допоможе курс – «Внутрішньоутробна педагогіка». Побоювання у фахівців викликають ворушіння малюка мляві або рідкісні, близько трьох на годину. Це є серйозним приводом для екстреного звернення до лікаря. Якщо ви до того часу вже зробили вибір пологового будинку, то можна в екстреному порядку звернутися до допомоги фахівців.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.