Коли йдуть у декретну відпустку та його тривалість в Україні?

Коли йдуть у декретну відпустку в Україні?
Коли йдуть у декретну відпустку в Україні?
Ви – висококласний фахівець і незамінний співробітник. Але зовсім скоро вам належить приміряти на себе нову роль – дбайливої мами. Давайте, поговоримо про те, з якого часу ви зможете цілком присвятити себе підготовці до пологів і скільки вам належить законом насолоджуватися радістю материнства, не відволікаючись на дзвінки шефа.

З якого моменту пора в декрет?

В Україні в декретну відпустку жінки йдуть на 30-му тижні вагітності. Кодекс законів про працю України містить в собі таку точне формулювання: «за 70 календарних днів до пологів». Перекладаючи цей часовий період за календарем вагітності, виходить, що мова йде саме про тридцяті тижня.

Зрозуміло, що наперед точну дату пологів ніхто не знає, тому припускаємо, що цим днем буде той, який спрогнозований лікарем у медичному висновку.

Скільки триває декрет в Україні?

Згідно ст. 179 КЗпП України декретну відпустку встановлено на:

    – 70 календарних днів до пологів;
    – 56 календарних днів після пологів.

Термін відпустки після пологів може бути продовжений до 70 днів:

    – Якщо пологи пройшли з ускладненнями і тому є документальне підтвердження;
    – Якщо народилася двійня (і більше).

У сумі відпустку по вагітності та пологах (так він називається за законом) триває 126 днів, в окремо перерахованих випадках – 140 днів.

Чи можна відмовитися від декрету?

Піти в декрет можуть всі вагітні жінки. Український законодавець надає майбутнім матерям право вибору, а не покладає на них зобов’язання – йти у відпустку. Чорним по білому подібного становища в трудовому законодавстві України ви не прочитаєте, але … Оформити його можна тільки тоді, коли ви напишете заяву від свого імені. А якщо заяви немає – значить немає і відпустки. Написати “за вас” ніхто не в праві цю заяву (хіба що у вас є довірена особа). Додаткової письмової відмови від відпустки не потрібно.

Ви можете працювати аж до дня пологів і з робочого місця відправитися в пологовий будинок – на це у вас є всі права, і ваш начальник не може вас примусово відправити у відпустку. Точно так з’явитися на роботі можна хоч на наступний день після пологів.

Багато жінок зневажливо ставляться до свого права на декрет. Так чинити вкрай небажано, оскільки призначенням цієї відпустки саме передпологова підготовка та подальше відновлення організму жінки після пологів.

Заява на декретну відпустку

Ви пишете її там, де працюєте. Зазвичай – на ім’я вашого керівника. Відносити її слід в бухгалтерію (або безпосередньо – керівнику, якщо бухгалтерії немає) разом з листом непрацездатності на 30-му тижні вагітності.

У заяві вказується термін, на який вам повинні надати відпустку. Брати точні дати потрібно з медичного висновку, який видав спостерігає вас лікар.

Не потрібно плутати …

Необізнані громадяни помилково вважають, що декретна відпустка триває три роки. Навряд чи це так …

Відпустка по вагітності та пологах триває 126 днів (або 140), але ще законом передбачено відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст.181 КЗпПУ). Для оформлення кожної потрібні дві різні заяви і різні підстави. Тому якщо бути буквоїдами, то це все-таки два різних відпустки, а не один – декретна, і тривають вони в сумі більше трьох років.

Більше того – піти у відпустку по догляду за дитиною може не тільки мати, а й батько (а також інші родичі), але про це трохи пізніше.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.