Який градусник вибрати для дитини

Який градусник вибрати для дитини
Який градусник вибрати для дитини
Думаю, навряд чи хто буде сперечатися з твердженням, що термометр – головний інструмент в ті тривожні хвилини, коли стає зрозуміло: дитина захворіла. Але ось яким градусником слід вимірювати температуру? Розглянемо детальніше це питання, проблемне для багатьох молодих батьків, і постараюся дати вичерпну відповідь.

Види термометрів

Незважаючи на різноманіття модифікацій цього приладу, всі вони поділяються на три типи:

1. Ртутний. Є універсальним, оскільки застосовувати його можна орально, аксілярно, ректально. Влаштований дуже просто: всередині скляної колби, в якій створено абсолютний вакуум, знаходяться шкала з розподілами в 0,1º і трубочка-капіляр з ртуттю.

2. Електронний. Він також відноситься до групи універсальних термометрів. Прилад цього типу випускається в самій різній формі – і навіть у вигляді соски, що забезпечує комфортний для малюка вимір температури.

Основний елемент електронного градусника – терморезистор, який під впливом температури змінює свій опір. Деякі моделі оснащені додатковими функціями: підсвічування дисплея, можливість визначення температури води завдяки водонепроникності корпусу, подачі звукового сигналу та ін.

3. Інфрачервоний (пірометр) . Робота ІЧ-термометра базується на зчитуванні інтенсивності інфрачервоних променів – особливого електромагнітного випромінювання. Його джерелом є будь-який фізичний об’єкт, і в першу чергу – теплокровний організм.

Пірометр вимірює силу ІЧ-випромінювання і перетворює отримані дані в градуси, інформація про яких відображається на дисплеї. Різні модифікації інфрачервоного градусника дозволяють дізнатися температуру тіла дитини, вимірявши її на шкірі скронь, в вушній раковині або дистанційно (безконтактним способом).

Що вибрати

При виборі термометра необхідно враховувати рекомендації медиків-експертів. Ось на що вони радять звернути увагу:

1. Зручний в застосуванні ртутний градусник відрізняється високою точністю температурних показників. Тому він довгі десятиліття користувався великою популярністю, та до того ж в колишні часи і вибирати щось було ні з чого.

Але тепер його затребуваність різко знизилася: споживачі усвідомили всю небезпеку такого термометра. Прилад, який розбився може серйозно поранити дитину осколками скла. Але особливу загрозу являє собою ртуть – токсична речовина, що може привести до важкого отруєння і виникнення затяжних хвороб.

Незвичайно активний метал, ртуть випаровується вже при t ° + 18 ° С, утворюючи оксиди, при диханні легко потрапляють в організм людини або тварини. Так що краще рішення – відмовитися від використання ртутного термометра!

2. Багато купує електронні градусники, що є обґрунтованим рішенням. Адже цей прилад не тільки дуже зручний у використанні, але і абсолютно безпечний, тому що виготовляється з міцних полімерів.

Він здатний зберігати останні результати вимірювань, однак треба мати на увазі: точність його показань трохи нижче, ніж у ртутного (до 0,5º).

Також не можна забувати, що батарейки, які підтримують працездатність градусника, можуть раптово вийти з ладу, тому потрібно регулярно замінювати їх.

3. Інфрачервоний термометр цілком заслуговує звання зразка сучасних технологій. Прилад характеризується високою точністю визначення t ° тіла: до 0,1º. У набір його опцій входить: лазерна указка для більш точного визначення температури на конкретній ділянці тіла, підсвічування екрану, індикація заряду батарей, автоматичне відключення і т.д.

Особливо цінна його здатність вимірювати температуру без контакту з тілом дитини. Така опція надзвичайно важлива, коли хворіє немовля або малюк спить. Але далеко не всі молоді батьки можуть дозволити собі викласти за пірометр досить велику суму.

Так що оптимальний варіант – електронний градусник.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.