Як і коли ріжуться зубки у малюків

Як і коли ріжуться зубки у малюків
Як і коли ріжуться зубки у малюків
Важливим фізіологічним процесом у маленьких дітей є прорізування молочних зубів. У кожного малюка строго індивідуальний розвиток, але є норми, в які вона повинна вписуватися. Є певні чинники, від яких залежить поява зубок у крихти. Вони бувають зовнішні і внутрішні. До перших належить клімат та харчування. До внутрішніх – генетичний розвиток.

На замітку батькам

Кожній мамі треба знати, що зубки у її чада закладаються задовго до його народження, приблизно на четвертому місяці вагітності. Щоб вони формувалися правильно, в організм малюка має надходити достатньо кальцію. Дитина отримує цю речовину з їжею мами, а при нестачі – з її кісток. Тому під час вагітності вкрай важливо правильне харчування, насичене кальцієм. Якщо ви сумніваєтеся, що у вашій їжі нормальна кількість цієї речовини, потрібно приймати спеціальні вітаміни для вагітних.

Перший зубець

Зазвичай перший зуб у малюка з’являється в період часу від шести до восьми місяців. Найчастіше першим побачити можна саме нижній центральний різець. Відомо, що іноді у дітей прорізаються зуби і до чотирьох місяців. Так само бувають випадки появи їх тільки до однорічного віку. Відхиленням це не вважається. Стоматологи кажуть, що якщо різець запізнився зі своєю появою на півроку – це не страшно. Однак, якщо ваш малюк зустрів свій перший день народження, але не обзавівся жодним зубом – потрібно звернутися до лікаря.

Розвиток хлопчиків і дівчаток

Не є секретом той факт, що дівчатка розвиваються трохи швидше, ніж хлопчики. Тому у них найчастіше лізуть зубки раніше, ніж у однолітків-хлопчаків. Різці можуть з’являтися по одному, два або чотири відразу. Ікла і моляри ростуть за таким же принципом. Будь-який з цих варіантів нормальний через те, що розвиток протікає індивідуально. У стоматологів є приблизна формула росту зубів у малюків. З віку (у місяцях) потрібно відняти 6. Тобто на півроку має бути 1 зубок, в 7 місяців вже 2 і т. д. До трьох років у крихти виросте 20 зубів.

Хвороба тому провиною …

Різці можуть дуже довго не з’являтися, якщо дитина хвора на рахіт. У цьому випадку потрібно обов’язково лікувати захворювання, щоб у майбутньому не було ніяких відхилень. Стоншена емаль на молочних зубках свідчить про нестачу кальцію в організмі. Якщо ж ви спостерігаєте нерівні краї на різцях – не турбуйтеся. Коли малюк буде жувати – вони зітруться і стануть рівненькими.

Перші гінці

Найголовнішою ознакою того, що у малюка скоро з’явиться найперший, довгоочікуваний зуб, є підвищене слиновиділення. А далі знову у всіх по-різному. Щасливі мами ті, у яких дитина в цей час абсолютно не змінилася, залишилася такою ж веселою і усміхненою, якою і була раніше. Але більшість дітей переживає появу білосніжних друзів дуже важко. Починаються капризи, щоки і ясна опухають, викликаючи гострі болі. Тому чадо може стати надзвичайно дратівливим. У деяких дітей підвищується температура або починається пронос.

Як допомогти, коли ріжуться зубки у малюків?

В цей час малюк потребує вашої турботи так, як ніколи. Шкодуйте дитину, адже йому дійсно боляче. Купуйте спеціальні іграшки – прорізувачі. Можна обережно чистими пальцями масажувати ясна малюка. У продажу є спеціальні гелі для легкої заморозки ясен – вони теж допоможуть вашій дитині.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.